hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“eü extra”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
eü extra
Gondolatokat is olvas az újfajta fMRI
A lehető legpontosabb kórfelismerés mellett szinte az érzelmek kimutatására is képes a legújabban már Magyarországon is elérhető diagnosztikai "csodafegyver". Szövetminta nélkül ad például pontos képet az elváltozásokról, de pszichiátriai kórképek esetén is segíti az orvosok munkáját.
2007. március 06.
Archívum
eü extra
Diagnózis: szembe nézve
Új - lézeres szemvizsgálaton alapuló - módszert dolgozott ki egy amerikai kutatócsoport a Harvard Egyetemen az Alzheimer-kór korai felismerésére.
2007. február 20.
Archívum
rákszûrés
Fejlődött az orvostudomány, és több a rákos beteg Belgiumban
2007. február 09.
Archívum
rákszûrés
Szűrni vagy nem szűrni?
Mindenképpen nézesd meg CA-125 szintedet, mert ez az egyszerű és olcsó vérvizsgálat az életedet mentheti meg! - buzdította nőtársait interneten is terjedő levelében egy rákbeteg asszony. A hölgyet azóta felvilágosították, és javított üzenetében már ő is elismeri, hogy az említett petefészektumormarker (a bajt jelző anyag) nem ad megbízható eredményt. Angliában most mégis a CA-125-szint méréséből és ultrahangvizsgálatból álló országos petefészekrákszűrő-programot tesztelnek.
2007. február 06.
Archívum
rákszûrés
Évente négymillió embert lehetne megmenteni
"A rákbetegségek 43 százaléka megelőzhető, pusztán azzal, ha egészségesen élünk" - kezdi minden beszédét, így ezt az interjút is Franco Cavalli, a UICC, a nemzetközi rákellenes szervezet elnöke. A megelőzés érdekében a szervezet a világ minden pontján harcol. Ma, a rák világnapján, különösen.
2007. február 03.
Archívum
eü extra
Pécsi kórház érdemelte ki az "év legje" címet
„Az év kórháza” címet a pécsi Anaesthesiológiai és Intenzív Terápiás Intézet nyerte el azon az internetes szavazáson, amelyet a HáziPatika.com indított.
2007. január 23.
Archívum
eü extra
Közelebb az elbutulás titkához
Világszerte 12 millió, hazánkban 250-300 ezer ember szenved az időskori elbutulást leggyakrabban okozó Alzheimer-kórban. A betegség nagyfokú idegsejtpusztulással jár, s a folyamatot ma még csak lassítani lehet. Nagy reményt jelent a genetikai háttér felderítése, amely új alapokra helyezheti a gyógyítást. Ezt a perspektívát hozza közelebb a mostani eredmény: amerikai és kanadai kutatók megtalálták a második olyan gént, amely szerepet játszik az időskori Alzheimer-kór kialakulásában.
2007. január 23.
Archívum
eü extra
Agybiopszia tű nélkül
Mind többet hallani egy új spektroszkópos módszerről, mellyel biopszia nélkül szövettanilag is diagnosztizálhatók a különféle agydaganatok.
2007. január 16.
Archívum
õssejt
Embrió tehénből és emberből
Hibrid embriók előállítását tervezi két angol kutatócsoport, ám az ötlet heves ellenállást váltott ki a szigetországban. Joggal, hiszen az embrió emberi és állati sejtek kombinációjából születne.
Ötvös Zoltán
2007. január 09.
Archívum
eü extra
Újragondolták az újraélesztést
Az ember azt gondolná, vannak kőbe vésett orvosi szabályok. Ilyen például reanimáció, az újraélesztés ábécéje: A - mint átjárható légutak, B - mint befúvásos lélegeztetés, C - mint a cirkuláció (vérkeringés) pótlása, azaz mellkas-kompresszió, melyet helytelenül sokan szívmasszázsnak neveznek. E három betűn kívül egyre több jól kiképzett laikus ismeri és gyakorolja a D-pontot, a defibrillációt is: a nagy sebességgel remegő, ám igazi összehúzódást nem produkáló, tulajdonképpen álló szív elektromos "kiütését", mely remélhetőleg egyre több kiemelt helyen, reptereken, közintézményekben lesz nálunk is hozzáférhető.
2007. január 02.
Archívum
eü extra
Embergondolat mozgat robotkezet (video)
Milyen érzés lehet gondolatainkkal irányítani egy egérkurzort a számítógép képernyőjén, anélkül, hogy kezünkkel hozzányúlnánk az egérhez? Milyen lehet a puszta szándékunkkal mozgatni egy fémízületekből összecsavarozott robotkart, s meglepődve látni: éppúgy engedelmeskedik akaratunknak, mintha a mi saját karunk volna? Matthew Nagle naponta átéli ezt. A huszonöt éves fiatalember agyába a kutatók elektródákat ültettek, sikerült "kivezetniük" az idegi jeleket agykérgének mozgató központjából. Matthew a koponyájába operált implantátum segítségével képes kapcsolatot teremteni külső elektronikus eszközökkel. Gondolatai irányításával számítógépes játékokat játszik, e-mailezik, ki-be kapcsolja a televíziót, váltogat a tévécsatornák között, sőt egy végtagprotézis és egy robotkar távmozgatása sem jelent gondot számára.
2006. december 20.
Archívum
dopping
Sport a laboratóriumban
A magyar futballisták tényleg képtelenek lefutni a Cooper-tesztet? És miért veszik húsz perc után a fülükön a levegőt? Továbbá mi az oka, hogy a külföldi elitbajnokságok mérkőzésein ámuldozóknak az az érzésük: amott másik sportágat űznek, mint itthon?
Bruckner Gábor
2006. december 20.
Archívum
leukémia
Kedves nagyon gazdag úr!
Vajon hogyan kezdődött az a levél? Tisztelt milliárdos? Kedves nagyon gazdag úr? És hogyan folytatódott? Örömmel vennénk, ha néhány millióval támogatná alapítványunkat, amely a Szent László Kórház területén apartmanházat építtet, hogy a szülők csontvelő-átültetésen átesett gyermekük közelében maradhassanak a kezelés, a gyógyulás hónapjai alatt? És vajon hogyan gondolkodtak azok a címzettek, akik ezt a levelet válaszra sem méltatták?
Trencsényi Zoltán
2006. december 16.
Archívum
eü extra
Zöldhírek
Munkatársunktól
2006. december 14.
Archívum
eü extra
A jó közérzet sebészete?
A szépítő sebészet nem pusztán formásabb mellekkel és feszesebb, laposabb hassal kecsegtet, hanem azzal is, hogy önbizalmunk növekedése és testképünk kedvezőbbé válása révén jobban fogjuk érezni magunkat. Egyes felmérések szerint ez azonban nem törvényszerű.
2006. december 12.
Archívum
eü extra
Tesztelt embriók
A meddő párok egy részének reményt jelentő "lombikbébi" megoldás, vagyis a lombikban megtermékenyített petesejtnek közvetlenül az anyaméhbe ültetése a legjobban működő klinikákon sem kecsegtet több mint 20-30 százalékot meghaladó sikerrel. Ennek a megduplázását ígérik most azok az új módszerek, amelyekről nemrégiben számoltak be az Amerikai Reprodukciós Orvostársaság kongresszusán.
2006. december 12.
Archívum
eü extra
Gyógyhírek
Munkatársunktól
2006. december 12.
Archívum
eü extra
Álmos baglyok és pacsirták
A tinédzserek kuckója hemzseg a legmodernebb kütyüktől. Van itt tévé, számítógép, CD-lejátszó és különböző elektronikus játék. Nem csoda, hogy a tizenévesek sokszor hajnalig fent maradnak, aztán másnap reggel alig bírnak kimászni az ágyból. Ha azonban előbb keltjük őket, mint azt a biológiai órájuk jelezné, megnehezítjük életüket.
Ötvös Zoltán
2006. december 05.
Archívum
rákszûrés
A vastagbélrákot szűrni kell - de hogyan?
A vastagbélrák egyike azon betegségeknek, amelyek időbeli kimutatásának, azaz megelőzésének nincs orvosi akadálya. Ahogy Jürg Riehmann ludwigshafeni gasztroenterológus (emésztőszervi betegségek specialistája) a Der Spiegelnek nyilatkozta, a bélpolipnál a szó szoros értelmében végigkövethető, hogyan válik belőle rosszindulatú daganat.
2006. december 05.
Archívum
eü extra
GyógyHírek
Munkatársunktól
2006. december 05.
Archívum
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól