hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“ügynöktörvény”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
ügynöktörvény
Ügynöktörvény: OGY-igen a szocialista javaslatokra
Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága hétfőn egyhangúlag általános vitára alkalmasnak találta az MSZP ügynöktörvényt módosító törvényjavaslatát és az ennek kapcsán benyújtott alkotmánymódosító javaslatot, a Fidesznek ebben a témában benyújtott alkotmánymódosító javaslatát azonban a kormánypárti képviselők ellenszavazatával nem vette tárgysorozatba.
2005. február 14.
Archívum
ügynökbotrányok
"Politikai" helyett "történészi lista" a Political Capital honlapján
A Political Capital honlapján az elmúlt 15 évben a kiszivárogtatások révén összeállított "politikai" ügynöknévsort hétfőn felváltotta a tudományos kutatások eddigi eredményeit összegző "történészi lista", amely különbséget tesz az előző rendszer különböző felelősségű szereplői között - közölte az elemző központ.
2005. február 14.
Archívum
ügynökbotrányok
Mozog már a palack dugója?
"Mozog már a palack dugója" - olvasható a Political Capital honlapján. A 19 nevet tartalmazó "ügynöklista" közzététele után a HVG is előállt saját verziójával.
2005. február 12.
Archívum
ügynökbotrányok
19 név a Political Capital listáján
A legszűkebb, 19 nevet tartalmazó ügynöklistát tette fel honlapjára 10 órától a Political Capital kutatóintézet.
2005. február 11.
Archívum
ügynöktörvény
Gyurcsány nem döntőbíró
Sem az MSZP, sem az SZDSZ mellett nem foglalt állást Gyurcsány Ferenc az állambiztonsági iratok nyilvánosságra hozatala körül kialakult koalíciós vitában.
2005. február 10.
Archívum
ügynöktörvény
Fodor: közel a múlt megismerése
2005. február 09.
Archívum
ügynöktörvény
Halmai a korlátokról
Nem biztos, de igen valószínű, hogy Strasbourgban, az Emberi Jogok Európai Bíróságán pert nyerhetne az, akit korábbi állambiztonsági kapcsolatai miatt menesztenének állásából - nyilatkozta lapunknak Halmai Gábor alkotmányjogász.
2005. február 08.
Archívum
ügynöktörvény
Vastagh: Elkésett a Fidesz
Anakronisztikus a Fidesz javaslata, hogy az egykori állambiztonsági szolgálatokkal együttműködő személyeket zárják ki a közhatalom gyakorlásából - jelentette ki lapunknak Vastagh Pál, az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságának szocialista elnöke.
2005. február 08.
Archívum
ügynöktörvény
Elakadhat az ügynöktörvény
A kormánypártok nem értenek egyet abban, miként lehet eleget tenni Gyurcsány Ferenc miniszterelnök elvárásának az állambiztonsági szolgálatok aktáinak korlátozásoktól mentes megismerhetőségéről. Az MSZP elkészítette és benyújtotta ugyan "a múlt feltárását szolgáló törvénymódosításait", de azokban az SZDSZ korlátozásokat lát, ezért nem támogatja őket.
2005. február 08.
Archívum
ügynöktörvény
Ki etet kit?
A Magyar Szocialista Párt visszatáncolt az ügynöktörvényügyben. Pont így zárult az első felvonás is: Medgyessy Péter kémelhárítói múltjának "kiderülődése" (copyright by M. P.) után a volt kormányfő teljes iratnyilvánosságot hirdetett, hogy aztán pártja az eredeti javaslatot villámgyorsan kiherélve, egy fékezett habzású törvényt hozzon létre.
2005. február 08.
Archívum
ügynöktörvény
Fodor: az MSZP javaslata értelmetlenné teheti a módosítást
Az SZDSZ ügyvivője egy hétfői rádióműsorban cáfolta, hogy az MSZP új javaslata a történeti levéltárról szóló törvény módosítására csak technikai jellegű pontosítást jelent; Fodor Gábor szerint lényeges pontok változtak a szövegben, ami gyakorlatilag értelmetlenné teszi a módosítást.
2005. február 07.
Archívum
ügynökbotrányok
Akik át akarnak látni a szitán
- A kaposváriak egyre kevésbé hisznek abban, hogy Szita Károly nem volt III/II-es ügynök. A Fidesz támogatóinak bizalma is inog, bár ezt még nem mondják. A szocialisták örülnek Szita botrányának, és mindenképp szeretnék lemondatni a kaposvári polgármestert.
Ungár Tamás
2005. február 07.
Archívum
ügynöktörvény
A szupertitok mégis védett marad
Technikai módosításokra hivatkozva megváltoztatta az ügynöktörvény tervezetét az MSZP. Az előterjesztő szerint lényegtelenek a változtatások, az SZDSZ képviselője azonban ezt nem így látja. Bár a hét végén robbant a hír, hogy az MSZP pénteken visszavonta az Országgyűlésből az ügynöktörvényt módosító tervezetét, a párt valójában már kedden próbálkozott a beadott szöveg átalakításával.
2005. február 07.
Archívum
ügynöktörvény
Mi megy, mi marad?
A titkosszolgálati iratok nyilvánosságát követelők és a nemzetbiztonsági érdekek képviselői a tervezet más paszszusaival is csak részben elégedettek. A javaslat pozitívuma, hogy megszüntetne néhány visszásságot: nemcsak a közszereplők, de a civilek múltja is nyilvános lesz.
2005. február 07.
Archívum
Lengyelország
Ügynöktörvény - ahogy a lengyelek látják
Lengyelországban kevesen érdeklődnek az ügynökakták iránt. De a Történeti Hivatal ottani megfelelője nem csak iratok feltárásával foglalkozik. Ezen túlmenő tevékenysége nagyon is foglalkoztatja a közönséget.
2005. február 05.
Archívum
ügynökbotrányok
Az írásszakértő szerint Szita vitathatatlanul Krakus
Minden kétséget kizáróan Szita Károly írta a Krakus Péter aláírású, barátjáról szóló, 1989. március 14-i keltezésű feljegyezést - állapította meg a kézzel írt jelentést és a kaposvári polgármester vagyonnyilatkozatát összehasonlító igazságügyi írásszakértő.
2005. február 04.
Archívum
Bächer
Pont a múltra
Egyszer s mindenkorra pontot tesz a múltra - Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke ezzel a megjegyzéssel vette át az ügynöknyilvánossággal kapcsolatos törvénytervezetet.
2005. február 04.
Archívum
ügynöktörvény
Ügynöktörvény: új bizottságot akarnak a kormánypártok
Az állambiztonsági iratok sorsáról döntő, új bizottság felállítását kezdeményezi az MSZP és az SZDSZ; a két párt pénteki egyeztetésén egyetértettek abban is, hogy a történeti levéltár iratait az interneten teszik hozzáférhetővé.
2005. február 03.
Archívum
Gyurcsány Ferenc
Szétkuszálódott ügynökügy "összevissza beszédekkel"
Összekuszálódott a helyzet tegnap ügynökügyben. Miközben a célt - az állambiztonsági akták szinte teljes nyilvánosságra hozatalát - elvben mindegyik parlamenti párt támogatja, annak megvalósításáról már olyanok a nézetkülönbségek, amelyek kétségessé teszik a megegyezést.
2005. február 02.
Archívum
Gyurcsány Ferenc
Gyurcsány: ne legyenek kivételezett csoportok
A miniszterelnök szerint az elfogadandó ügynöktörvénynek azt kellene szolgálnia, hogy ne legyenek olyan társadalmi csoportok, melyeknek a múltját a közvélemény nem ismerheti meg. Gyurcsány Ferenc erről a Magyar Rádiónak adott interjúban beszélt kedden reggel.
2005. február 02.
Archívum
7
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól