hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“verespatak”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Ausztria
Az osztrák házelnök kivizsgálná a verespataki beruházó kitüntetését
Vizsgálatot javasolt az osztrák parlament képviselőházának elnöke annak a kitüntetésnek az ügyében, amelyet a napokban maga adott át a tervezett verespataki aranybánya-beruházás vezetőjének, s amely miatt környezetvédő szervezetek mellett az ENSZ Fejlesztési Programja, az UNDP is tiltakozott - közölte szombaton Polgár Viktor, a Külügyminisztérium szóvivője.
2007. március 31.
Archívum
Verespatak
Ausztriában a verespataki bányacég elnöke "Az év menedzsere"
A verespataki aranybányacég, a Gabriel Resources elnöke, Alan Hill nemzetközi díjat nyert, mely szerint ő "Az év menedzsre" a Társadalmi Felelősségvállalás kategóriában (CSR, Corporate Social Responsibility), amit az osztrák parlament elnöke nyújtott át Bécsben.
2007. március 30.
Archívum
Verespatak
Az ENSZ támogatja a verespataki aranybánya céget?
A Greenpeace a verespataki Alburnus Maior civil szervezettel demonstrált ma reggel az ENSZ Fejlesztési Programjának (UNDP) közép-európai központja előtt Pozsonyban.
2007. február 27.
Archívum
Verespatak
Kéz kezet mos Verespatakon
A verespataki aranybánya hatástanulmányait véleményező, hivatalosan független szakértői csoportról kiderült: távolról sem független. A nyilvánosság megkerülésével kinevezett szakértők munkáját román és magyar állami pénzekből honorálják.
2007. február 24.
Archívum
Verespatak
A román természeti katasztrófákat többnyire az erdőirtás okozza
A Romániában egyre gyakrabban jelentkező természeti katasztrófákat többnyire a masszív erdőirtás okozza - figyelmeztetnek a Román Tudományos Akadémia illetékesei, akik szerint az ország területének mindössze 23 százaléka erdősített.
2007. február 15.
Archívum
Verespatak
A National Geographic elhatárolódik
A National Geographic Society rutinszerűen adja bérbe helyiségeit rendezvényekhez, ami nem jelenti azt, hogy bármiképpen kapcsolódna azok tartalmához vagy osztaná az ott kifejtett nézeteket - nyilatkozta lapunknak Sarah Clark, a tekintélyes amerikai tudományos ismeretterjesztő társaság nemzetközi kommunikációs igazgatója.
2007. február 02.
Archívum
Verespatak
Sok millió dolláros médiakampány a verespataki aranybányáért
A kanadai Gabriel Resources cég sok millió dolláros médiakampányba kezdett Romániában és világszerte a Verespatakon felépítendő ciános aranybánya terve mellett. A Nyugat-Kárpátokba tervezett beruházás Európa legnagyobb nyitott, zagytározós bányája lenne és sok ezer tonna ciánnal veszélyeztetné a Tisza és a Duna élővilágát.
2007. január 23.
Archívum
Verespatak
Hegyi szerint Magyarország bírósághoz fordulhat Verespatak miatt
2007. január 05.
Archívum
Verespatak
Szlovákia nem tiltotta be a ciántechnológiát
Robert Fico kormánya karácsony előtti utolsó ülésén felemás döntést hozott a körmöcbányai (Kremnica) aranybánya-projekt ügyében. Szigorította ugyan a hatályos szlovákiai bányatörvényt, mert megtiltotta a ciános technológia alkalmazását a geológiai kutatás és a fejtés során, de nem tett eleget a körmöcbányai (Kremnica) önkormányzat és Besztercebánya megye, valamint számos környezetvédő szerveződés követelésének, amelyek az emberre és a természetre ártalmas módszer alkalmazásának teljes betiltását követelték. A Fico-kabinet szigorú környezetvédelmi feltételek teljesítése esetén nem zárta ki aranyérc kitermelésének lehetőségét ezzel a technológiával.
2006. december 21.
Archívum
Verespatak
Az RMDSZ ellenzi a verespataki bánya tervét
A verespataki bányaterv aktuális kérdéseiről tárgyaltak romániai és magyarországi zöld szervezetek képviselői péntek délután Marosvásárhelyen Markó Bélával, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnökével.
2006. december 18.
Archívum
Verespatak
Aggályos urántervek
Nyílt levélben kért magyarázatot több civil szervezet Kóka János gazdasági minisztertől egy ausztrál bányavállalatnak adott uránkutatási koncesszió miatt. A cilvil érdekvédőket egyrészt a szerintük pályáztatás nélkül átadott kutatási monopólium aggasztja, másrészt a jelentős környezetpusztítással járó uránbányászat újraindulásától tartanak (az uránbányához a Verespatakon balesetet okozóhoz hasonló zagytározó is tartozik), s a Mecsekben máig sem fejeződött be az egykori bányászkodás tájsebeinek eltüntetése.
Munkatársunktól
2006. december 09.
Archívum
Verespatak
Magyarország nem akadályozza meg Verespatakot?
A román szaktárca azt állítja, hogy a magyar környezetvédelmiminisztérium nem kérte a verespataki aranybánya engedélyeztetésénekmegtagadását.
2006. október 11.
Archívum
Verespatak
Persányi: Romániának lehet a legnagyobb kára Verespatakból
Romániának okozhatják a legnagyobb károkat a verespataki aranybányaterv környezeti gondjai, de Magyarországnak is kiemelkedő érdeke, hogy a határon semmilyen szennyeződés és káros hatású anyag ne jusson át - jelentette ki pénteken Persányi Miklós magyar környezetvédelmi és vízügyi miniszter, aki Nagyváradon részt vett a román-magyar környezetvédelmi vegyes bizottság ülésén.
2006. október 06.
Archívum
Verespatak
Budapesti nem a ciános bányára
A hivatalos magyar álláspont szerint a romániai Verespatakra tervezett aranybánya hatástanulmánya téves alapkövetkeztetéseket és súlyos hiányosságokat tartalmaz. A Greenpeace üdvözli a magyar álláspontot.
Ötvös Zoltán
2006. október 05.
Archívum
Verespatak
Verespatak: bizonytalan jogorvoslati lehetőségek
Még Románia EU-csatlakozása előtt, tehát az idén pontos képet kell kapni arról, milyen jogorvoslati lehetőség van abban az esetben, ha a román kormány elfogadja a Verespatakra tervezett aranybánya környezeti hatástanulmányát, és engedélyezi a kitermelést.
2006. október 04.
Archívum
Verespatak
Magyar nem a verespataki hatástanulmányra
A Romániának küldött hivatalos véleményében a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium nem javasolja elfogadásra a Verespatakra tervezett aranybánya környezeti hatástanulmányát.
2006. szeptember 29.
Archívum
Verespatak
Az aranybánya ökobomba lesz
Ökológiai bombává válhat a romániai Verespatak - állítja a Román Tudományos Akadémia. Számokban kifejezve így néz ki a képlet: 900 hektáros medence a cianidos oldatnak, körülötte 170-180 méter magas gát. A bánya, ha beindulna, 15-17 évig működne, és a befektető ezalatt mintegy 350 tonna aranyat és 1500 tonna ezüstöt termelne ki. Az ár a lakosság kiköltöztetése és 300 millió tonna hulladék.
2006. szeptember 20.
Archívum
Verespatak
A szakértők nem vállalják jelentésük módosított változatát a verespataki környezeti hatástanulmányban
Megkurtították, számos helyen átalakították annak a szakértői jelentésnek a szövegét, amely a verespataki aranybányára vonatkozó környezeti hatástanulmányhoz készült - erősítette meg szerdán az MTI-nek Virgil Apostol, a jelentés egyik szerzője.
2006. szeptember 06.
Archívum
Verespatak
Manipulált hatástanulmány
Megcsonkították és meghamisították a verespataki aranybányára vonatkozó környezeti hatástanulmányhoz készített, a település történelmi részén található kulturális és épített örökség megóvását célzó független szakértői jelentést. Ennek nyomán a bukaresti szakértők nem vállalják a hatástanulmány következtetéseit.
2006. szeptember 06.
Archívum
Verespatak
A zöldek Gyurcsányhoz fordulnak Verespatak ügyében
A verespataki bányanyitási tervek ügyében a kormányfőhöz fordulnakmagyar zöld szervezetek kérve azt, hogy a magyar kormány a jelenleginéltöbb szakmai, pénzügyi és diplomáciai eszközt vessen be a romániaiprojekt megakadályozására.
2006. szeptember 04.
Archívum
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól