hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“természettudomány”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Ausztrália
Napi állatság: mérges varangyok lepik el Ausztráliát
Ausztrália veszélyesebb, mint valaha. Nem elég, hogy kedd óta a heves esőzések miatt árvíz pusztít a kontinensen, ökológia katasztrófa is fenyegeti Ausztráliát. Az utóbbi időben ugyanis veszélyesen elszaporodtak a cukornád varangyok.
2012. június 06.
Mozaik
múzeum
A 48 éves IV. Béla és egyéb ritkaságok
A témaindító növénypréseletek mellé írt tudnivalók közül sajnos csak azt tudtam százszázalékosan azonosítani, hogy hibiscus, valamint hogy Nagypisznice meg hogy piszke – figyelem: nem vagyok túl büszke –, de szerencsére ezután már nem vitték túlzásba a latint, vagy ha igen, voltak kedvesek lefordítani.
Bárkay Tamás
2012. június 01.
Kultúra
Budapest
A budapesti állatkert új csodája: az oroszlán barlangjában
Kint majmok, bent emberszabásúak - a budapesti állatkert sziklái alatt páratlan kiállítás nyílt. VIDEÓ
Gergely Márton
2012. május 30.
Belföld
tudomány
Varázshegy a Nagysziklában
Az ország legnagyobb természettudományi élményközpontja nyílik ma, amikor felavatják a Budapesti Állatkert Nagysziklájának belsejében berendezett különleges kiállítást, mely elegye az állatbemutatónak, interaktív múzeumnak és a játékos szórakoztatásnak.
Palugyai István
2012. május 24.
Tud/Tech
tudomány
Mire jó a zebra csíkja?
A zebra csíkozása teljesen egyedi, önálló vonalkódot ad mindegyik állatnak. De mi a haszna a csíkoknak? Már Charles Darwin is elgondolkozott ezen a kérdésen. Egy máig népszerű XIX. századi elmélet szerint ez a mintázat segíti az álcázást, ugyanakkor azt már Darwin is megjegyezte, hogy a csíkok semmilyen védelmet nem jelentenek a nyílt terepen.
Ötvös Zoltán
2012. február 11.
Tud/Tech
egészség
Most már igazoltan gyógyhatású a fehér tea, a csodamogyoró és a rózsa
A népi gyógyászatban évezredek óta alkalmazott növények antioxidáns hatását vizsgálva brit kutatók megállapították, hogy a fehér tea, a csodamogyoró és a rózsa valóban sok gyulladáscsökkentő, antioxidáns összetevőt tartalmaz.
2011. december 08.
Mozaik
tudomány
Rátz Tanár Úr - tizenegyedszer
Idén adták át a nyolcvanadik Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az oktatói elismeréssel az Ericsson, a Graphisoft és a Richter Gedeon tizenegy éve támogatja a magyar közoktatásban kiemelkedő színvonalú munkát végző, természettudományos tárgyakat oktató pedagógusokat.
Hargitai Miklós
2011. november 22.
Tud/Tech
kiállítás
Dinoszauruszok Magyarországon
A magyar dinókkal, világító ásványokkal és drágakövekkel is megismerkedhetnek az érdeklődők szombattól a Magyar Természettudományi Múzeum két új állandó kiállításán Budapesten.
Bárkay Tamás
2011. november 18.
Kultúra
múzeum
Amíg a bálna alszik
A grönlandi cápa jegesmedvét ránt a víz alá, a tengeri kanárinak is nevezett fehér delfin „csicsereg”, a narválok pedig valószínűtlen méretűre nőtt fogukkal kardoznak a jeges tengereket ábrázoló fotókon, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum (MMM) földszinti kiállítóterében. Ezalatt odafönt, igazgatói irodájában Fehér György a sarkvidéki tengereknél is mélyebb dilemmákkal küzd. Hiába mondhatja ugyanis magukénak az ország egyik, de talán legszebb múzeumépületét, a turisztikai szempontból is impozáns környezet egyelőre nem ad megoldást „kenyérgondjaikra”.
2011. október 10.
Kultúra
arcok
Gyógyírosztó
Mauri masszőr, pránanadis gyógyító és craniosacralis terapeuta. Miközben Sélley Éva a láthatatlan világot hívja segítségül, nem tagadja meg a matek–fizika tanárként szerzett természettudományos óvatosságot sem.
Pócs Balázs
2011. szeptember 12.
Kultúra
globális felmelegedés
Globális felmelegedés: nagyobb csapást mér az élővilágra, mint eddig hitték
Becslések szerint a növény- és állatfajok csaknem egyharmadának kipusztulása várható világszerte, ha a várt ütemben folytatódik a globális felmelegedés, sőt a genetikai sokféleség csökkenése ennél is jóval drasztikusabb lesz - derítették ki német kutatók.
2011. augusztus 29.
Mozaik
rendőrség
Vágyfokózóként árulják, de súlyosan mérgező
Arzénnal preparálták több mint 100 éve az ország több pontjáról ellopott orrszarvútülköket, ezért nagyon mérgezőek - olvasható a Népszava keddi számában.
2011. augusztus 23.
Mozaik
Orbán Viktor
Hoffmann Rózsa: Az egyetem nem a középszernek való
A kormány fokozatosan emelni kívánja az államilag finanszírozott férőhelyek számát a műszaki és természettudományos képzésben - mondta Hoffmann Rózsa az MTI-nek adott interjúban.
Rab László
2011. július 17.
Belföld
genetika
Félig hím, félig nőstény lepke kelt ki Nagy-Britanniában
A londoni Természettudományi Múzeumban ritkaságszámba menő félig hím, félig nőstény lepke bújt ki egy bábból.
2011. július 14.
Mozaik
média
A szerkesztőkön megbukott a dinómadár
Van a sajtónak egy speciális ága, amelynek már az elnevezésével is baj van. Tudományos lapokon a legtöbben olyan kiadványokat értenek, mint a National Geographic, vagy az Élet és Tudomány.
Palugyai István
2011. május 28.
Tud/Tech
antarktisz
Megfejtettték az antarktiszi gleccser rejtélyét
Egy víz alatti hegygerinc adhat magyarázatot egy nyugat-antarktiszi gleccser felgyorsult olvadására. Brit kutatók úgy vélik, a Pine Island Gleccser alapja egykor ezen a hegyháton nyugodott, de nemrégiben elvált attól.
Rab László
2010. június 23.
Mozaik
természettudomány
Magtárból csodák palotája
2012-ben megnyithatja kapuit Mosonmagyaróváron a természettudományi bemutatóközpont, amelyet egy több száz éves, műemléki védettség alatt álló gabonaraktárból alakítanak ki.
2010. február 02.
Kultúra
Hétvége
Földünk, a változékony puzzle
A föld a talpunk alatt egyáltalán nem olyan állandó, mozdulatlan tömeg, ahogyan mi, rajta élők, parányi mivoltunkban gondolnánk. Bolygónk állandóan változtatja az alakját, amellett hol gyorsabban, hol lassabban forog, miközben vándorútja közben még billeg is, hol erre, hol arra. Ráadásul a felületén elhelyezkedő óriási szárazfölddarabok, a kontinensek is mozognak, ahogy erre csaknem száz éve a német Alfred Wegener rájött. Ő még nem tudta bebizonyítani az elméletét, ám mára, a műholdas méréstechnika korában egyre többet tudunk meg változékony bolygónkról.
2010. január 10.
Tud/Tech
oktatásügy
Azt a lécet ugorják át, amit eléjük állítunk
Lassan már a külföldi technológiák megértéséhez sem lesz elég magyar természettudományos szakember – mondja Radnóti Katalin, az ELTE Fizikai Intézetének oktatója, aki szerint a túlságosan tudományos megközelítéssel már az általános iskolában elveszik a diákok kedvét a fizikától és a kémiától.
Varga Dóra
2009. december 24.
Belföld
Miskolc
Evolúció Gyöngyösön
A budapesti Magyar Természettudományi Múzeum után az ország második leggazdagabb természettudományos tárlatát tekinthetik meg ezentúl a látogatók Gyöngyösön; a Mátra Múzeum új kiállítását kedden Hiller István kulturális miniszter nyitotta meg.
Bárkay Tamás
2009. október 27.
Kultúra
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól