hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“jóléti állam”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Nagy-Britannia
Anglo-szociális modell
Ez lenne a neve a megújult skandináv modellnek, ha Nagy-Britannia az EU soros elnökeként magáévá teszi. Sokan javasolják Tony Blairnek. Hamarosan kiderül, hogy hallgat-e rájuk.
2005. október 07.
Archívum
metazin
Nacionalista baloldali liberalizmus
Nem kell félteni a jóléti államot a munkahelyek szegény országokba vándorlásától. De a szegény munkavállalók bevándorlását korlátozni kell.
2005. augusztus 30.
Archívum
metazin
Brazilizálódik a munkaerőpiac
Kevés állandó állás. Kényszervállalkozások, egyszemélyes cégek sokasága. Alkalmi munkák éhbérért. Egyszerre több is, mert egy nem elég. Csakúgy, mint Brazíliában.
2005. augusztus 29.
Archívum
Finnország
A finnek nyomában
Egy amerikai újságíró Finnországból hazatérve arról álmodozik, hogy egyszer talán az Egyesült Államokban is olyan jó lesz a lét, mint északon.
2005. augusztus 24.
Archívum
metazin
Útelágazáshoz érkezett a jobboldal
Az amerikai államháztartási hiány rekordokat dönt, pedig a jobboldal van kormányon. A republikánusok soraiban egyre többen megszorításokat sürgetnek.
2005. július 26.
Archívum
metazin
Sáskatőke és Bunda-kommandó
Az alacsony bérek felé vándorló tőkét nem bírják visszatartani. Ezért a magasabb bérek felé vándorló munkavállalókra csapnak le Németországban. Az idegenmunkás-gyűlöletért a baloldal is felelős.
2005. június 29.
Archívum
metazin
Lafontaine balos meséi
Az SPD-t balról kihívó pártot az igazságosság elvének elárulásával vádolják. A szakadár szocdemek a szélsőjobb közelébe sodródnak.
2005. június 28.
Archívum
metazin
Búcsúznak a hatvannyolcasok
A hatvanas években lázadtak. Aztán megbékéltek. A vörös-zöld koalícióval hatalomra kerültek. Most arra készülnek, hogy átadják helyüket. A volt neomarxisták a mai neokonzervatívoknak.
2005. június 08.
Archívum
metazin
A sáskatőke visszavág
A szocdem pártelnök "sáskarajnak" nevezte az olcsóbb telephelyek felé vándorló vállalkozásokat. A londoni Economist szerint ez demagógia. Tudomásul kell venni, hogy vége a szociális piacgazdaságnak Németországban.
2005. május 19.
Archívum
metazin
Állam, hol vagy?
A német szocdemek mai kapitalizmuskritikája nem a marxizmust akarja feleleveníteni. A "kizsákmányolást" elfogadják. Az "elidegenedés" felejtve. A "profit" ellen sincs kifogásuk. Nem kérdőjelezik meg a piacgazdaságot, de szembeszállnak a "sáskatőkével".
2005. május 17.
Archívum
metazin
Szegény skandinávok
Nagy a skandináv jólét. A svédek és a norvégok sokkal jobban élnek, mint az amerikaiak. Vagy mégsem? Biztos, hogy északon jobb az élet, mint Amerikában?
2005. május 06.
Archívum
metazin
Senki kevesebbet, harmadszor!
Németország recesszióval küszködik. A gazdasági növekedés lassul, az államháztartási hiány magas, a munkanélküliség folyamatosan rekordokat dönt. Egy új kezdeményezés megoldást kínálhat.
2005. május 02.
Archívum
metazin
Kapitalizmuskritika dióhéjban
Robert Menasse osztrák regényíró és esszéista Kasszandra-jóslatai. Fantasztikus mese. A Die Zeit Menassénak: "Megrendelünk 1 db. kapitalizmuskritikát. Maximum 10 000 betű, szóközökkel együtt."
2005. április 27.
Archívum
EU
alma írja: feltalálták az átalányadót
2005. április 18.
Archívum
Nagy-Britannia
A jobboldal titkos terve
Az angol baloldal eredetileg jobboldali jelszavakat akart használni a kampányban. Aztán egy konzervatív honatya elszólta magát. A Munkáspárt visszatérhet a baloldali retorikához.
2005. április 14.
Archívum
metazin
Gulyásfasizmus
A hitleri Németország jóléti állam volt. Főként ebből táplálkozott a náci rezsim népszerűsége. A pénzügyi források: a meghódított országok és különösen a zsidók kifosztása.
2005. április 13.
Archívum
Nagy-Britannia
Tony nem tory
Választási ígéretek Angliából: család, közbiztonság, kevesebb segélyezett, alacsony infláció, olcsó hitelek, az illegális bevándorlás visszaszorítása. Nem, ezek nem a jobboldal, hanem a Munkáspárt legújabb jelszavai.
2005. március 20.
Archívum
szociális fórum
Donország?
Az emberi mértékkel felfoghatatlan pusztítást okozó szökőárnak - ha a jó ízlés engedményt tesz, hogy egy ilyen súlyos katasztrófa pozitív aspektusairól beszéljünk - volt legalább egy kedvező hatása is: példátlan mértékben élesztette föl a globális társadalmi szolidaritást, a segítő szándékot és tetterőt, mégpedig - és ez nem mellékes - egy tőlünk több ezer kilométer távolságra levő térség rászoruló népei iránt.
2005. március 17.
Archívum
kapitalizmus
Ökoszociális piacgazdaság - az Eszmélet Kör estje
2005. február 07.
Archívum
kapitalizmus
Svéd jólét kényszerzubbonyban
Az egymillió forintos kérdés: Melyik gazdagabb, Svédország vagy Alabama szövetségi állam az USÁ-ban? A válasz: Alabama. És hol jobb az élet? Ez már csak ötezer forintos kérdés.
2005. január 25.
Archívum
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól