hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“csillagászat”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
csillagászat
Ma éjjel nyakunkba szakadnak a csillagok
Óránként akár 120 meteort is láthatunk ma éjjel, ha az időjárás engedi. Éjfél körül érdemes tehát kémlelni az eget.
Veres Dóra
2012. december 13.
Mozaik
csillagászat
Hét lakható bolygó van galaxisunkban
Hét lakható bolygó van galaxisunkban a témával foglalkozó kutatócsoport szerint.
Angyal Gábor
2012. december 12.
Tud/Tech
csillagászat
Fényes meteor száguldott el Magyarország felett
Fényes meteor száguldott el Magyarország felett csütörtökön, egy nagyon színes hullócsillag volt a kora esti órákban, a jelenséget megbízható amatőrcsillagászok észlelték - mondta el Kolláth Zoltán, a Magyar Csillagászati Egyesület (MCSE) elnöke, az MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpontjának tudományos tanácsadója az MTI-nek.
2012. november 30.
Mozaik
múzeum
Jósoltak-e világvégét a maják?
– Csak 2012-ig tudtam megírni! – szól bűnbánóan a maja naptárkészítő uralkodójához, maga előtt tartva egy malomkerék méretű kőfaragványt. Mire a király: – Hah! Ettől egy nap valaki még jól összeszarja magát! A karikatúra hónapok óta kering a Facebookon, és nyilvánvaló, hogy a milliónyi „lájk”-ból, amit kapott, legalább a felét megkönnyebbült sóhaj kísérte. Hogy lám, ez az egész maja prófécia komolytalan! 2012. december 21. sem fog másképp telni, mint a korábbi évek bármely más karácsonyvárós napja.
2012. szeptember 26.
Kultúra
Budapest
13 milliárd fényévnyire van: az eddigi legtávolabbi galaxist fedezték fel
A NASA csillagászati műholdjai – a Hubble és Spitzer – segítségével, valamint kozmikus "lencse" alkalmazásával az amerikai Johns Hopkins Egyetem asztrofizikusai az eddigi legtávolabbi galaxist találták meg.
Angyal Gábor
2012. szeptember 21.
Tud/Tech
tudomány
Visszaérkezett a Földre a nemzetközi űrexpedíció
Sikeresen visszatért a Földre hétfő hajnalban, helyi idő szerint 6 óra 53-perckor a Szojuz űrhajó leszállóegysége két orosz és egy amerikai asztronautával a fedélzetén.
Puskás Anikó
2012. szeptember 17.
Mozaik
tudomány
Hirtelen pusztulás a világűrből
Legfeljebb egy hatalmas kisbolygó becsapódása vagy épp egy óriási szupervulkán tudna akkora pusztítást okozni a földi élővilágnak, mint a gamma-kitörések. Csillagok, melyek fajok kihalását idézik elő.
2012. szeptember 13.
Tud/Tech
tudomány
Nagy lépések
Megtért az örök nyugalom bázisára Neil Armstrong, az első ember, aki a Holdra lépett. Mai temetése nagy valószínűséggel nagyobb nyilvánosságot kap majd, mint amennyit 82 életévében jól viselt: következetesen visszahúzódó természete a holdutazás körüli összeesküvés-elméleteket is erősítette.
2012. augusztus 31.
Vélemény
NASA
'Houston, itt a Nyugalom bázis. A Sas leszállt'
Pénzt nem kímélő vetélkedés dúlt Washington és Moszkva között az űrben, ennek mellékterméke a Holdra szállás.
Hargitai Miklós
2012. augusztus 26.
Tud/Tech
NASA
A Holdra szállás higgadt hőse
„Kis lépés egy embernek, hatalmas lépés az emberiségnek” – a világ talán legismertebb szavai lettek ezek, amelyeket Neil Armstrong a Holdra lépése pillanatában mondott.
Kőműves Anita
2012. augusztus 26.
Tud/Tech
egészség
Rákot okoz a fényszennyezés?
A nagyvárosokból a fényszennyezés miatt a Hortobágyra kell utaznia annak, aki látni kívánja a Tejútrendszert. Szakértők szerint a túlzott éjszakai kivilágításnak egészségügyi hatásai is lehetnek.
Lencsés Károly
2012. augusztus 25.
Belföld
tudomány
Szombaton ránk szakadnak a csillagok
Az év egyik legizgalmasabb csillagászati eseménye, a Perseida-meteorraj maximuma szombatról vasárnapra virradó éjjel következik be. A Perseidákat először Kr.u. 36-ban figyelték meg Kínában, vagyis egy régóta létező meteorrajról van szó.
2012. augusztus 10.
Tud/Tech
tudomány
A Naprendszer legtávolabbi óceánja
A Triton mellett 1989-ben haladt el a Voyager–2, a tudósok azóta is az akkori adatok feldolgozásával végeznek újabb és újabb számításokat. Egy új modell szerint akár folyékony vizet is találhatunk a Neptunusz holdján.
2012. augusztus 09.
Tud/Tech
csillagászat
Csütörtök hajnalban beköszönt a csillagászati nyár
A nyári napforduló csütörtök hajnalban, közép-európai idő szerint 1 óra 09 perckor lesz, ekkor köszönt be a csillagászati nyár az északi féltekén - olvasható a Space.com űrkutatási hírportálon.
2012. június 20.
Mozaik
tudomány
Mindenki győzött, nincs tovább
Érdekes verseny bontakozott ki az elmúlt években egy jövőbe mutató és hatalmas tudományos beruházás miatt Ausztrália és Dél-Afrika között, mely május 25-én békés, mindkét fél számára megnyugtató véget ért. A vetélkedés tétje az volt, hogy melyik országban épüljön fel a világ eddigi leghatalmasabb rádiótávcső-rendszere, mely a korábban elképzeltnél sokszorta tágabb ablakot nyit majd a világűrre.
Palugyai István
2012. június 09.
Mozaik
csillagászat
Amikor Nap és Vénusz randevúzik - galéria
Június 6-án hajnalban emberek milliói kémlelték az eget szerte a világban, hogy szemtanúi lehessenek a Vénusz-átvonulásnak. Hazánkban az átvonulásnak csupán az utolsó órája volt látható reggel 4.37 és 4.59 között.
2012. június 06.
Mozaik
tudomány
A Vénusz a Nap előtt halad el
Az év legjelentősebb csillagászati eseménye lesz a holnap reggeli Vénusz-átvonulás – a bolygó a Nap előtt halad el –, melyet napkeltétől, azaz reggel öttől hét óráig figyelhetünk meg.
Ötvös Zoltán
2012. június 05.
Tud/Tech
csillagászat
A Napisten halála és feltámadása
Gyűrűs napfogyatkozás volt a Csendes-óceán térségében. A ritka csillagászati esemény legutóbb 1994-ben volt látható, legközelebb 2030-ban kaphatunk repetát belőle.
2012. május 21.
Mozaik
tudomány
Szupernóvák segítették az élet fejlődését
A kozmikus háttérsugárzás változása jelentősen befolyásolta az élet fejlődését a Földön - állítja Henrik Svensmark, a Dán Műszaki Egyetem fizikaprofesszora. A tudós szerint a geológiai korszakok kezdetén és végén mindig jelentősen megváltozott a sugárzás intenzitása.
2012. május 02.
Tud/Tech
Pécs
Megnyílt Pécs új planetáriuma
A 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa program keretében kialakított létesítményben szombattól egyszerre 45 érdeklődő élvezheti az égbolt látványát, amelyet egy bruttó 25 millió forintért vásárolt, csúcstechnológiát képviselő, számítógép vezérelt vetítőberendezés 165 fokban jelenít meg a 8 méter átmérőjű kupolán.
Csordás Lajos
2012. április 27.
Kultúra
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól