hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“HTMH-határon túliak hivatala”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
HTMH-határon túliak hivatala
Lejár az etnikai alapú politizálás ideje
A kizárólag etnikai alapú politizálásra berendezkedett pártok kora lejár térségünkben - jelentette ki lapunknak adott interjújában Gémesi Ferenc, a MeH nemzetpolitikai ügyekben illetékes szakállamtitkára, akit a kormány és a határon túli magyar szervezetek közötti kapcsolatokról kérdeztünk.
2008. július 01.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Elkészült a kormány külhoni magyarsággal kapcsolatos politikájának koncepciója
A kormány meg akarja újítani a magyar-magyar kapcsolatokat az anyaország, valamint a határon túli közösségek közti viszonyt, és ezért koncepcióváltásra törekszik a nemzetpolitikában. Ez derül ki abból az összefoglalóból, amely a Miniszterelnöki Hivatal oldalán olvasható és amelyről az MSZP szombati országos választmányi ülésén is szó volt.
2007. január 27.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Csendben kimúlt a kisebbségi hivatal
A kormány különösebb feltűnés nélkül megszüntette az 1990-ben létrehozott Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Hivatalt. A kisebbségi politikát ez év elejétől Gémesi Ferenc, a Miniszterelnöki Hivatal szakállamtitkára felügyeli. A múlt hónapban erről maga Gémesi tájékoztatta az országos kisebbségi önkormányzatok elnökeit: stílszerűen a Kisebbségekért Díj átadási ceremóniája után, a Parlamentben.
Munkatársunktól
2007. január 10.
Archívum
autonómia
A határokon átnyúló régióké a jövő
Miközben politikusaink szerte a Kárpát-medencében időt, szót, energiát nem kímélve például az úgynevezett Szülőföld Alap jövőbeni mintegy kétmilliárd forintját, és annak elosztása fölötti rendelkezést vitatják, s miközben a 2007-es költségvetés határon túli magyarok támogatására szánt 10 milliárdjának az előző évihez viszonyított nagyságrendjét féltik a "nem nemzeti" kormánytól, nem vesszük észre azokat a történelmi változásokat, melyek bennünket, magyarokat felkészületlenül érintenek.
2006. december 21.
Archívum
Szülõföld program
Új párbeszédet - új nemzetpolitikát
1988. június 27-én, az erdélyi falurombolás elleni tüntetés volt az első, százezres tömeget megmozgató demonstráció Magyarországon 1956 után. A határon túli magyarok ügye a rendszerváltás egyik fontos, de a vitákon kívül álló témája maradt. Úgy tűnt, a színre lépő politikai erők között és támogatóik körében nincs lényeges különbség e téren.
2006. november 30.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Nemzet és modernizáció
A magyar-magyar kapcsolatok megújítási koncepciójának tervezetét a kormány ismertette a határon túli magyar szervezetek vezetőivel is.
Munkatársunktól
2006. augusztus 18.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Lejárt a szimbólumok ideje
Nyári záporként hullik újabban a külügyre a kritika. Van, aki nehezményezi, hogy nincs külpolitikai koncepció, hogy sodródik, a szövetségesek árnyékába húzódik diplomáciánk. Gémesi Ferencet, a Miniszterelnöki Hivatal újonnan kinevezett szakállamtitkárát kérdeztük, mi lehet az oka a szaporodó bírálatoknak.
2006. július 11.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Németh Zsolt szerint Gyurcsány megsértődött
A kormány ürügyként használja a megszorításokat arra, hogy leszámoljon egy olyan problémával, ahol rengeteg kudarcot halmozott fel - mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke arra reagálva, hogy június 30-tól a Határon Túli Magyarok Hivatala (HTMH) a Miniszterelnöki Hivatalhoz kerül.
Munkatársunktól
2006. június 21.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
A helyzetünk jobb, mint a hírünk
Kicsit megtépázottnak, de korántsem kaotikusnak vagy szétziláltnak látja Komlós Attila, a Határon Túli Magyarok Hivatalának új elnöke az általa vezetett intézmény állapotát.
2006. január 09.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Mucuskák, királycsinálók
Kinevezett elnök nélkül is egészen jól kibírta fél éven át a határon túli magyarok hivatala. Sőt, sokan vélhették úgy, hogy ennek az állapotnak a prolongálása valójában üzenetértékű: jelzés arra, hogy ez a koalíció korhadtnak, önmagát túléltnek gondolja az egész kisebbségtámogatási rendszert, és választási győzelme esetén ezt előbb sóval behinti, majd valami eurokonform mechanizmust próbál kialakítani a helyén.
2006. január 04.
Archívum
HTMH-határon túliak hivatala
Komlós Attila lehet a HTMH elnöke
Munkatársunktól
2005. december 28.
Archívum
Románia
Román válaszlépések "kémügyben"?
A romániai sajtó szerdán nagy terjedelemben foglalkozott a Szatmári házaspár "kémügyével".
2005. augusztus 25.
Archívum
Románia
Titoksértés, felejtsük el?
A Magyar Nemzet keddi számában újabb részleteket hozott nyilvánosságra a Szatmári házaspár vélelmezett együttműködéséről a román hírszerzéssel. A polgári titkosszolgálatok illetékesei hallgatnak.
Munkatársunktól
2005. augusztus 24.
Archívum
Románia
Letelepedhetnek a "kiszorított kémek"
A bukaresti román napilapok hírügynökségi jelentések alapján számoltak be kedden arról a magyarországi újsághírről, amely szerint egy román állampolgárságú házaspár Budapesten Romániának kémkedett, és az asszony különösen bizalmas kapcsolatot ápolt egy volt és egy jelenlegi magyar miniszterrel.
2005. augusztus 24.
Archívum
nbh
Romániának kémkedtek?
A Nemzetbiztonsági Hivatal "kiszorított" az országból egy házaspárt, mert felmerült a gyanú, hogy a román hírszerzésnek dolgoznak - közölte hétfői számában a Magyar Nemzet. A lap információja szerint Sz. I. a Határon Túli Magyarok Hivatalában dolgozott, és intim kapcsolatba került a hivatal beosztásából időközben távozott vezetőjével, valamint a jelenlegi kormány egy volt és egy ma is hivatalban lévő miniszterével, amit állítólag telefonlehallgatási jegyzőkönyvek és más bizonyítékok is igazolnak. A Nemzetbiztonsági Hivatal állítólag Sz. I. férjére figyelt fel, és csak azután fordult a figyelme a kormányhivatalban dolgozó feleség felé. Az esetről a nemzetbiztonsági szolgálatok tájékoztatták a parlament nemzetbiztonsági bizottságát.
Munkatársunktól
2005. augusztus 23.
Archívum
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól