A 2024-es budapesti olimpia július 19-én kezdődne és augusztus 4-ig tartana.
Választ kell adni arra, hogy az egészségügy miként képes „kiemelkedő” ellátást garantálni úgy, hogy az közben nem akadályozza a város mindennapi ellátását.
Negatív példák között szerepel a 2000-es sydney-i játékok gyakorlata, mert magas szintű politikai és gazdasági szereplők kapták meg a legjobb jegyeket.
Az esetleges budapesti olimpián külön VIP-sávot alakítanának ki a repülőtér, az olimpiai park és a belváros között.
A gyalogosok olimpiáján kommunikációval, utcabútorokkal, padokkal, árnyékos terekkel, esővédőkkel, gasztroprogramokkal izgalmasabbá és kényelmesebbé tett korzókkal kívánnának kedvet csinálni az akár 3-4 km-es távok lesétálásához.
Állandó gyalogoshidat hoznának létre az olimpiai falu és a folyó túlpartján lévő főstadion között. Emellett ideiglenes pontonhíd állna például a Margit-sziget és az Óbudai-sziget között.
A pályázati folyamat során fel kell mérni a javasolt biztonsági cégek teljesítőképességét, mivel e feladatok ellátásában a magánszektorra számítanak.
Az olimpia idején mintegy 141 ezren dolgozhatnának a játékokon.
Mintegy százmillió dollárt költenének a ceremóniákra, azaz a nyitó- és záróünnepségre, a lánghoz kapcsolódó eseményekre, az éremosztásokra, valamint az „egyéb programokra” (például az önkéntesek rendezvényeire). A szervezőbizottságnak legkésőbb a játékok kezdete előtt tizennyolc hónappal el kell küldenie a NOB-nak az ünnepségek részletes programját.
Budapesten 45 ezer önkéntesre lenne szükség a játékok lebonyolításához.
Huszonhárommillió dollárba kerülne az egészségügyi ellátás megszervezése és garantálása.
A hatástanulmány kiemeli, hogy az olimpiai étkeztetés olyan speciális szolgáltatás, amelyet csupán néhány cég képes megszervezni a világon. Összesen hatvanhárom millió dollárt szánnának rá. Sydneyben a világ legnagyobb éttermét hozták létre, amely mintegy 4900 embert tudott egyszerre kiszolgálni.
A pályázati szervezetnek teljes adó- és illetékmentességet kellene kapnia.
Kiemelik, hogy a különböző olimpiai és paralimpiai sportágak speciális igényei miatt vám- és adómentesnek kellene lennie a lovak és a vakvezető kutyák, továbbá a sportcélú fegyverek és egyéb felszerelések behozatalának.
Az olimpia ideje alatt, valamint az azt követő és az azt megelőző egy-egy hétben a rendező városban és annak szomszédságában nem lehet nagyobb nyilvános vagy magáneseményt rendezni a NOB előzetes írásbeli engedélye nélkül. Ez érdekes kérdéseket vetne fel például a Sziget Fesztivállal kapcsolatban.