hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“filmkritika”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
film
Vízben az igazság
A szép táj eredendően tagadja az embert. Az emberit. Albert Camus gondolatán töprengek, amikor a vásznon az apokalipszis után a táj bujasága tűnik fel, a mindent eldöntő atomháború után. Idegenek jöttek a földre, foglalja össze az előzményeket a narrátor, s bár a háborút az emberiség megnyerte, a bolygó elpusztult, így az emberiségnek el kellett hagynia.
Papp Sándor Zsigmond
2013. április 11.
Kultúra
film
Az ügyvédeknél volt az olló
Zavarba ejtő film a The Master. Egyrészt sok-sok pozitív jelzővel lehet jellemezni: pazar képi világ, remek színészi alakítások, konzekvens rendezés. Első látásra minden megvan benne, ami a jó film alapfeltétele – egyetlen kivétellel. A forgatókönyv hibái égbekiáltóak: Paul Thomas Anderson íróként figyelmen kívül hagyta a hollywoodi filmkészítés íratlan szabályait, miközben – meglepő módon – a hagyományok követésére is törekedett.
Csákvári Géza
2013. április 05.
Kultúra
film
Fáy Miklós: Olivier élete
Nem boronganék, hogy az európai film tévúton jár, egyrészt mert olyan, mintha azon boronganék, hogy éjszaka sötét van, nyilván tévúton jár, elég megnézni az adatokat, vagy hogy egyáltalán kik rendeznek ma filmeket. Volt idő, amikor filmet készíteni tett volt, gondolatok közlése, beszámoló a külső és belső világokról.
Fáy Miklós
2013. április 04.
Kultúra
film
Szerelmi négyszög a szérűn
Stephanie Meyer korunk Courts-Mahlere. Legyen szó vámpírokról, mint a több mint százmillió példányban elkelt Alkonyat-regények esetében, vagy most, a Burok kapcsán földönkívüliekről, a giccsgyár garantáltan termel.
Csákvári Géza
2013. március 29.
Kultúra
film
Életfestés ördögűzéssel
Cristian Mungiu igen magasra tette a lécet a 4 hónap, 3 hét, 2 nap című filmjével. Egyrészt bölcs és érett auteurök szoktak olyan könnyedséggel Arany Pálmát kapni Cannes-ban, ahogy neki sikerült a Ceausescu-korszakban játszódó abortuszdrámával 2007-ben. Másrészt ezzel a művel életre hívta a ma már csak román új hullámnak nevezett mozgóképes vonulatot, melynek keretében mintegy fél tucat rendező kezdte közölni a huszonegyedik századi káeurópai realitásokat a magas művészet szintjén, mégis egyértelmű és mindennapos történetek formájában.
Csákvári Géza
2013. március 21.
Kultúra
film
Nem vén ember
Az alap, gondolom, mindenkinél az, hogy ha Al Pacino és Christopher Walken szerepel egy filmben, akkor azt mindenképpen meg kell nézni. Ehhez a kifinomultabb ízlésűek azt teszik hozzá, hogy ha még Alan Arkin is ott van, akkor aztán tényleg mindenféleképpen, a személyes döntés még, hogy ha Lucy Punch is látható, akkor inkább kétszer. Vagy háromszor.
Fáy Miklós
2013. március 07.
Kultúra
film
Pá, kis aranyom, pá
Papp Sándor Zsigmond
2013. február 18.
Kultúra
film
Fáy: Sírni és sírni hagyni
Egy szép napon fölfedezik majd a rák ellenszerét, és magyarázni kell majd az utódoknak, hogy miért is írtak annyi regényt és filmet ebben a témában, ahogy most magyarázni kell, hogy a kis Miminek nem torokgyulladása van, hanem a tüdejét eszi a betegség.
Fáy Miklós
2013. február 07.
Kultúra
film
Fliegauf Bence kapta a filmkritikusok fődíját
Fliegauf Bence Csak a szél című filmje kapta a B. Nagy László-díjat, a filmkritikusok fődíját, amelyet pénteken adtak át a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) székházában.
Kőműves Anita
2013. február 01.
Kultúra
film
Szegény szegények
A XIX. század nagy mulasztása talán, hogy nem készült A nyomorultakból opera. Mert akkor még voltak zeneszerzők, akiknek a szaktudása, hevülete, zenekara méltó lehetett volna ehhez a hihetetlen történethez. Van benne egy óriási basszbariton szerep, lenne dolga tenoroknak, basszusoknak, szopránoknak, és nem lenne kötelező egyetlen estébe sűríteni a cselekményt, lehetett volna trilógia.
Fáy Miklós
2012. december 27.
Kultúra
film
Desszert nélkül
Nem könnyű megtalálni a magyar vígjátékot az utóbbi évek Sas Tamás és Gyöngyössy Bence-féle dúlásának romjai között: az Üvegtigris, a Valami Amerika vagy a Csak szex és más semmi is csak a hiányt erősítő kivétel. Pedig semmi sem tenne annyira jót a magyar filmnek, mint a megbízható tömegtermelés – ha évente születne két vagy három jó vígjáték. KRITIKA A NEJEM, NŐM, CSAJOM CÍMŰ ÚJ MAGYAR FILMRŐL
Papp Sándor Zsigmond
2012. december 20.
Kultúra
film
Mindenki egyre hülyébb
Rob Reiner valaha olyan filmeket rendezett, mint a Harry és Sally, vagy a Bakancslista. Utóbbiban volt szépség, tehetség meg persze érzelgősség és giccs is, de a vásznon nem kell félni egyiktől sem. Abból a filmből csak Morgan Freeman maradt a Monte Wildhorn csodálatos nyarára, és mindösszesen kevésnek bizonyul. Tudom, hogy nem nagy bölcsesség, és a mindenkiben persze belefoglaltatik a kedves olvasó kedvenc kritikusa is, de a tanulság sajnos túlságosan is kézenfekvő.
Fáy Miklós
2012. november 29.
Kultúra
film
A győztes
Már most azt rebesgetik, hogy Ben Affleck filmje lehet a jövő évi Oscar-gála nagy befutója. És mi tagadás, maga Az Argo-akció is úgy fest, mint egy Oscarra esélyes mozi, tudja is magáról, mint ahogy a jó nők is tudják magukról, hogy jó nők, épp ezért veszélyesek. Leginkább a nézőkre, persze.
Papp Sándor Zsigmond
2012. november 22.
Kultúra
film
A norvég balta
Miként Churchill, én sem ígérhetek mást, csak vért… Csak vért, a többi testnedvet most megtakaríthatjuk magunknak. Skandináv krimi a Jackpot, de olyan, mintha a Coen testvéreket néznénk. Olyan, amilyenek mostanában a sikerre ácsingózó magyar filmek, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy a norvégoknak sikerült élethű másolatot készíteni az amerikai eredetiről.
Fáy Miklós
2012. október 31.
Kultúra
film
Csákvári Géza: A szuperhős halandó
James Bond felnőtt a hírnevéhez: a 007 – Skyfall című epizód végre felmutatja azt, amit az alkotók hosszú évek óta csak ígérgettek. Visszahozták a humánus Bondot, ismét Ian Fleming figurája tevékenykedik a vásznon.
Csákvári Géza
2012. október 26.
Kultúra
film
Múzeumban, vitrin mögött
A kommunizmus, de talán minden diktatúra legnagyobb drámája, amikor családtagokat, barátokat fordít egymás ellen. Amikor különféle módszerekkel ráveszi, rákényszeríti, hogy jelentsenek egymásról, árulják el egymást, miközben a felszínen látszólag minden ugyanúgy marad.
Papp Sándor Zsigmond
2012. szeptember 13.
Kultúra
film
Ezer bocs
Különösebb ok nem volt rá, hiszen a Pixar nem foglalkozott eddig sem történelmi filmekkel, sem nagy, nemzeti eposzokkal, de elég sokáig hittem, hogy a Merida, a bátor valami létező mese, skót mítosz a vörös hajú lányról, aki egyesíti a törzseket, és a sok McDonald’s és MacIntosh a végén agyonveri az angolokat.
Fáy Miklós
2012. augusztus 02.
Kultúra
film
Batman az orvosnál
Azt hiszem, a kései gyermekkor elmúltával valahogy immunissá válunk a szuperhősök iránt. Bár rettentően vágyunk rá, hogy valaki helyettünk is rendbe tegye a dolgokat, kisöpörje az utcákat, legyőzze az arctalan gonoszt, ám idővel egyre szkeptikusabbá válunk: létezhet-e ilyesvalaki egyáltalán. Azt, hogy nálunk nem minden szuperhősmozi vált kasszasikerré, talán az is magyarázza, hogy eleve kételkedünk a világrendőr szerepében, bújjon az pók, denevér vagy bármilyen más maszk mögé.
Papp Sándor Zsigmond
2012. július 26.
Kultúra
film
Brazil fazon
Hogy mennyire felvilágosult, a tinédzserek nyelvét beszélő, a dolgokat néven nevező művel van dolgunk, az rögtön világossá válik, amint a minap még a Disney Channel-ről integető Miley Cyrus hazaállít az iskolából. Átlagos diáklány ő átlagos mobil-tarifacsomaggal és - Demi Moore személyében - az átlagosnál valamivel többet plasztikázott anyukával.
2012. július 16.
Kultúra
film
Az állatok érzelmi élete
Lassan az idők homályába vész, hogy miért is hívják Madagaszkárnak ezt a filmet, amikor semmi nincs ma már benne, ami Madagaszkáron játszódna, de ez nem panasz. Egyáltalán: nincs panasz.
Fáy Miklós
2012. június 14.
Kultúra
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól