hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“arab demokrácia”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Hétvége
Egyiptom: Nagy szavak, kis változás - Helyszíni riport!
Kíváncsi rá, hogyan nézne ki egy város, ha felfüggesztenék a területén a KRESZ-t? Ha nem kéne figyelembe venni a közlekedési lámpákat, nem létezne sebességkorlátozás, elválasztó sáv, műszaki vizsga, ha balra is elindulhatna a körforgalomban, ha megszűnnének az egyirányú utcák, és bárhol leállíthatná az autóját, akár az úttesten is, amelyen lovas kocsik, beazonosíthatatlan kézihajtányok, kenyérszállító kerékpárok, motorosok, talicskás emberek bukkanhatnak fel bármilyen irányból, a legváratlanabb helyen áthaladó gyalogosokkal együtt? Az egyedüli vezérelv legfeljebb az lenne, hogy lehetőleg mindenki életben maradjon? Nos, ez a város épp úgy nézne ki, mint Kairó.
2011. december 04.
Külföld
telefon
Orwelli képet fest a világról a WikiLeaks-kiszivárogtatás
Egy orwelli világ képe rajzolódik ki a WikiLeaks által kiszivárogtatott legújabb dokumentumokból. Informatikai és biztonságtechnikai cégek tömegei szakvásárokon árulják kormányoknak, hatóságoknak olyan termékeiket, amelyekkel tömegesen hallgathatnak le telefonbeszélgetéseket, figyelhetnek internetes adatforgalmat, elektronikus levelezést, vagy átvehetik bárki számítógépe felett az irányítást.
Kőműves Anita
2011. december 01.
Külföld
Egyiptom
Bandaháború a Tahrir tér közelében
Kisebb csetepaté tört ki a szavazóhelyiségek zárása után nem sokkal a kairói Tahrir tér közelében. A rendőrség már ki sem ment, ami a fiatalok szerint épp a rendszer enyhülését jelzi.
2011. november 28.
Külföld
Hétvége
Visszakívántam a halálfélelmet, amit a tank alatt éreztem
El-Khaled Ibrahim Imre szíriai-magyar kettős állampolgár azon kapta magát, hogy hirtelen a BBC és az Aljazeera tudósítója, ősei városában a felkelés krónikása, majd lassan az ellenállók egyik központi figurája. A szíriai elnyomó rendszer hosszabb ideje le akart csapni rá. Az arab tavasz legvéresebb és egyelőre sikertelen felkelésének hírmondója Miklós Gábor kollégánkkal beszélgetett. A nehezen kimondható kínvallatásokról pedig írásban számolt be. Naplóját a cikk második felében olvashatják.
2011. november 27.
Külföld
tüntetés
Egyiptom: hátrál a hadsereg, kitartanak a tüntetők
Az arab tavasz után az arab ősz is forrónak ígérkezik Egyiptomban, ahol az újabb tiltakozások miatt a jövő hétre ígért parlamenti választások sorsa is kérdésessé vált. A Tahrír téren továbbra is százezer tüntető áll ki az arab tavasz vívmányainak megvédéséért, az országot irányító katonai tanács pedig már visszakozik, és „nemzeti megmentési kormánynak” akarja átadni a hatalmat. A tüntetőket ez nem hatotta meg: a legtöbben azt mondják, maradnak.
2011. november 22.
Külföld
arab demokrácia
Tunézia iszlamistákkal születik újjá
Míg Egyiptomban egyre bizonytalanabb a helyzet, addig az arab tavaszt elindító Tunéziában megállapodás született az új kormányról, élén a mérsékelt iszlamista Hamadi Dzsebalival.
2011. november 22.
Külföld
tüntetés
Kizárták Szíriát az Arab Ligából
Betelt a pohár: damaszkuszi ígéretek ellenére a hadsereg folyamatosan támadja a politikai változásokat követelő ellenzéki tüntetőket.
Ágoston Zoltán
2011. november 12.
Külföld
Szíria
Szíria: semmi sem változik?
Ellenzéki vezetők szerint pénteken összesen tizenhét embert lőttek agyon a biztonsági erők.
Szőcs László
2011. november 04.
Külföld
Hétvége
Az arab tavasz demográfiája
Egy tunéziai vidéki településről, Sidi Bouzidból indult el az „arab tavasz”. Aki korábban turistaként Dzserba szigetéről, vagy bármelyik tengerparti üdülőhelyről tett hosszú kirándulást az ország belsejébe az algériai határig húzódó sivatagi oázisokba, szinte minden településen ugyanazt láthatta: a munkalehetőség hiányában napközben is fiatal férfiak üldögélnek a teázókban, este azután ismét ott szívják a vízipipát a tévé képernyője előtt.
2011. november 01.
Külföld
Líbia
Nem hősök
Eddig azt hitték, hogy nemzeti hősökként vonulnak be a líbiai történelembe. Most viszont felelősségre vonástól, büntetőpertől és akár elmarasztaló ítélettől is tartaniuk kell. Feltéve, ha tény leg többen voltak, akik egy héttel ezelőtt végeztek Moammer Kadhafival.
A szerk.
2011. október 28.
Vélemény
arcok
A sejk, aki forradalmat hirdet
Sokan úgy beszélnek rólam, mint egy új Khomeiniről, aki visszatérőben van Tunéziába. Nem vagyok Khomeini, nincsenek politikai aspirációim, nem akarok képviselő, miniszter vagy elnök lenni. Számomra az a természetes állapot, hogy Tunéziában vagyok. Hetvenéves leszek hamarosan, és a korom sem teszi lehetővé, hogy ilyen vágyakat tápláljak magamban. Az En-Nahdában (Reneszánsz) felnőtt egy új nemzedék, amely alkalmasabb a politikai aktivizmusra. Én inkább az iszlám gondolat fejlesztésére, a muzulmán világ ügyeire szeretnék koncentrálni – mondta magáról idén januárban Rasid Gannúsi sejk.
Miklós Gábor
2011. október 28.
Külföld
arab demokrácia
Az arab tavasz aktivistái kapták a Szaharov-díjat
Az Európai Parlament csütörtökön az arab tavasz öt szereplőjét jutalmazta a szabadgondolkodás ez évi Szaharov-díjával, amely 50 ezer euróval jár.
2011. október 27.
Külföld
arab demokrácia
Ahol elmaradt az arab tavasz
– A tizenkét éve hatalmon lévő algériai elnök, Abdel-Aziz Buteflika távozása az országban megvalósítandó gyökeres változások elengedhetetlen feltétele –mondta még tavasszal Ali Jahíja Abdel-Núri, az Algériai Emberi Jogi Liga elnöke. S aztán semmi nem történt. Algériában – a szomszédos Líbiával, Tunéziával, valamint Egyiptommal ellentétben – nem köszöntött be az „arab tavasz”, Buteflika máig hatalmon van.
2011. október 17.
Külföld
Hétvége
Vége az al-Dzsazíra függetlenségének?
Nem akarok beállni azon arab vezetők sorába, akik örökre a posztjukon próbálnak maradni. Az olyanokat az al-Dzsazíra sem szereti – próbálta elütni humorral a sokadik, lemondásának okait firtató kérdést a legismertebb arab hírtelevízió főigazgatója, Wadah Khanfar, aki nemrég váratlanul távozott a csatorna éléről.
Kőműves Anita
2011. október 09.
Külföld
arab demokrácia
Aknákkal megsorozott ellenzék
A jemeni elnökhöz hű hadsereg minden eszközt bevet a kormány-ellenes felkelés elfojtására.
Nol
2011. október 05.
Külföld
Szíria
Több mint ötven halott Szíriában
Felkelők és a biztonsági erők tagjai is életüket vesztették a legújabb Szíriai összecsapásokban. Rasztán városát csütörtökön támadták meg a kormánycsapatok, két nap alatt 49 ellenzéki és hét katona veszítette életét.
Kőműves Anita
2011. szeptember 30.
Külföld
arab demokrácia
Tunézia: új tanév, új történelem
Tunéziában a napokban indult az új iskolaév – az első Ben Ali elnök több évtizedes tekintélyuralmi rendszerének megdöntése után. A történelemkönyveket máris sikerült újraírni. A pártok mindeközben az első szabad választásokra készülnek, melyet október 23-án tartanak. Ám addig még sok a munka: hárommillióan nem is szerepelnek a választói névjegyzékben.
2011. szeptember 30.
Külföld
tüntetés
Bahreinben bűn a hippokratészi eskü
Öttől tizenöt évig tartó börtönnel sújtotta a bahreini bíróság azokat az egészségügyi dolgozókat, akik ellátták a szunnita uralkodó család ellen fellépő síita tüntetőket.
2011. szeptember 29.
Külföld
arab demokrácia
Tűzszünetet kért a váratlanul visszatérő jemeni elnök
Három hónapos szaúdi gyógykezelése után visszatért hazájába Ali Abdullah Szaleh jemeni elnök - közölte az állami televízió. Jemenben nyolc hónapja követelik a 33 éve hatalmon lévő Szaleh lemondását, ő azonban nem hajlandó távozni.
Zalán Eszter
2011. szeptember 23.
Külföld
Törökország
Török anti-áfium
2011. szeptember 19.
Vélemény
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól