hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“metazin”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
metazin
Metazin a Metazin.hu-n
2010. március 06.
Archívum
metazin
Felkent értelmiség
Az amerikai konzervatív közgazdász fáradhatatlanul ostorozza a köznapi vélekedésektől elrugaszkodó, ideologikus baloldali értelmiséget. Annál elnézőbb a konzervatív véleményformálókkal.
2010. március 03.
Külföld
metazin
A tékozló nagy generáció
A második világháború utáni évek szülöttei alaposan kiélvezték a bőség éveit, de gyermekeiknek annál szűkösebb lehetőségeket hagytak.
2010. március 01.
Külföld
metazin
A szójabab esete az internettel
Egyre több empirikus kutatás igazolja, hogy a mobiltelefon mellett az internet is segíthet az afrikai és az ázsiai szegénység felszámolásában és a gazdasági növekedés megindításában.
2010. február 26.
Külföld
metazin
Meddig tart a pekingi konszenzus?
Kína nem új, az eddigieknél sikeresebb gazdasági modellt követ, hanem a nyugati mintákat kezdi átvenni. Előbb-utóbb politikai-társadalmi modelljének is közelítenie kell a nyugatihoz, különben nem tudja féken tartani az önző érdekcsoportokat, és nem kerülheti el a súlyos belső konfliktusokat.
2010. február 24.
Külföld
metazin
A bőség védelmében
Progresszív véleményformálók előszeretettel teszik felelőssé a világ gondjaiért a jólétet és a gazdasági növekedést. Pedig az emberiség problémáit növekedés nélkül nem lehet megoldani, a jólét pedig nem bűn, hanem kívánatos cél.
2010. február 22.
Külföld
Franciaország
A nők csimpánzosítása
A nők egyenjogúságra vágynak, és ha a kor divatja visszaszorítja őket a főállású anya szerepébe, bevetik majd atomfegyverüket: kevesebbet fognak szülni.
2010. február 19.
Külföld
metazin
Le velünk?
Súlyos tévedés a politikusokat hibáztatni, ha egy ország politikai és gazdasági válságba jut. Ők csak a választók kedvében akarnak járni. A hiba tehát az utóbbiakban keresendő. Vagyis bennünk.
2010. február 17.
Külföld
metazin
Nem eszik olyan forrón az iszlámot
Az amerikai konzervatív publicisták évek óta arról értekeznek, hogy Európa néhány évtizeden belül az iszlám áldozatává válik. Pedig az európai muzulmánok, minden ellenkező híresztelés dacára, a beilleszkedés útját járják.
2010. február 15.
Külföld
metazin
Obama, az ideologikus pragmatista
Az amerikai elnök a kampány során nem győzte hangoztatni, mennyire nem híve az ideologikus gondolkozásnak. A pragmatizmus köntösébe bújtatott ideológia azonban jobban megosztja az amerikai társadalmat, mint a nyíltan vállalt értékek.
2010. február 12.
Külföld
metazin
Kínai kiberprotekcionizmus
A szabadságjogokra való hivatkozás nem hatja meg Kína vezetőit, tovább cenzúrázzák az internetet. Vajon célt érhet-e a Nyugat, ha a szabad kereskedelem elvére hivatkozik?
2010. február 10.
Külföld
metazin
Magánbűnök és közerkölcsök
Nagy formátumú vezetőink gyakran bizonyulnak gyengének, s gyengeségük egyik forrása, hogy magánérdekeiket nem képesek elválasztani közfunkciójuktól.
2010. február 08.
Külföld
metazin
Hidegháború a kibertérben
Bár Hillary Clinton éles hangon bírálta az amerikai szerverek elleni külföldi támadásokat, az Egyesült Államok is előszeretettel támadja ellenségei informatikai hálózatait. A kiberbiztonsági jogászprofesszor szerint könnyen kiberfegyverkezési verseny alakulhat ki.
2010. február 05.
Külföld
metazin
Toleranciahiányos kétpártrendszer
A brit és az amerikai példa nyomán azt hihettük, hogy a kétpártrendszer egyensúlykereséssel és mérséklettel jár együtt. Tévedés volt: Olaszországban a bipoláris rendszer az ellentétek éleződését hozta.
2010. február 03.
Külföld
metazin
Beilleszkedő muszlimok
A Nyílt Társadalom Intézet kutatása szerint az európai muszlimok nem akarnak elkülönülni a többségi társadalomtól. Ha a többség hagyná, szívesen integrálódnának.
2010. február 01.
Külföld
metazin
Amerika-Európa: döntetlen
Amerikában heves vita folyik konzervatív és liberális közgazdászok között arról, vajon az európai, vagy az amerikai modell eredményez-e nagyobb jólétet.
2010. január 29.
Külföld
metazin
Az iszlamizmus náci gyökerei
Az amerikai történész szerint az iszlám radikalizmus kialakulásában jelentős szerepe van a német náci propagandának. Kollégája elismeri a triviális hasonlóságot a két ideológia között, de vitatja, hogy a kortárs iszlamizmus a nácizmusból sarjadt ki.
2010. január 27.
Külföld
metazin
A szélsőjobboldal sikeres kudarca
A francia szélsőjobboldal eszméi vesztettek népszerűségükből, a baloldali kommentátor mégsem elégedett. Szerinte a jelenség hátterében az áll, hogy a jobbközép a radikális retorika elemeinek átvételével akarja megnyerni a szélsőséges szavazókat.
2010. január 26.
Külföld
Nagy-Britannia
A baloldal szélsőjobboldali öröksége
A brit szélsőjobboldal nem akárhonnan szerzi új támogatóit, hanem a Munkáspárt korábbi fő társadalmi bázisából. Mert éppen a fehér kétkezi munkások érzik helyzetüket a legkilátástalanabbnak.
2010. január 22.
Külföld
metazin
Miért pont a mérnökök?
Az iszlám terroristák között feltűnően sok a mérnök, holott más szélsőséges csoportokban nem kiugró a számuk. Mi áll a jelenség hátterében? A mérnöki gondolkodásmód és a frusztráció – állítják társadalomtudósok.
2010. január 20.
Külföld
2
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól