hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Szonda Ipsos”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
pártpreferenciák
Ki volt a nyerő?
A Gallup, a Tárki, a Szonda Ipsos és a Medián vezetőit arról faggattuk: menynyire elégedettek az előrejelzéseikkel, mely pártoknál "lőttek mellé", és mi lehetett a tévedésük oka.
2006. április 12.
Archívum
pártpreferenciák
Elérhető mérések az utolsó napokban
A választási törvény szerint a választást megelőző nyolc napban már nem lehet nyilvánosságra hozni közvélemény-kutatási adatokat.
Munkatársunktól
2006. április 06.
Archívum
pártpreferenciák
A Századvég szerint a Gyurcsány-kormány folytathatja
A Századvég második Gyurcsány-kormányt, hárompárti, MSZP-SZDSZ többségű parlamentet jósol a választások eredményeként a friss közvélemény-kutatási adatok alapján - derül ki az intézet MTI-hez pénteken eljuttatott mandátumbecsléséből.
2006. március 31.
Archívum
Semjén Zsolt
Mikola és Semjén kijelentéseit a Fidesz szavazói sem fogadják el
A társadalom többsége nem ért egyet Mikola István és Semjén Zsolt utóbbi időben tett kijelentéseivel - derül ki a Szonda Ipsos közvélemény-kutató március 29-i, 2000 fős, telefonos adatfelvételéből.
Munkatársunktól
2006. március 31.
Archívum
pártpreferenciák
Nincs kormányváltó hangulat
A március 15-e környéki ünnepi és választási események aktivizálták a választópolgárokat. Jelenleg a választásra jogosultak 61 százaléka úgy véli, hogy az áprilisi választások első fordulójában leadja voksát.
2006. március 24.
Archívum
pártpreferenciák
Még nem látják a győztest
A Medián, a Tárki, a Gallup, a Századvég és a Szonda Ipsos közvélemény-kutató vezetői szerdán a parlamenti választások várható eredményeiről tartottak kerekasztal-beszélgetést.
MTI
2006. március 23.
Archívum
Medián
Medián: átvette a vezetést az MSZP
Egy százalékkal átvette a vezetést az MSZP a biztos szavazók körében -derül ki a Heti Világgazdaság (HVG) megbízásából végzett Mediánfelméréséből.
2006. március 16.
Archívum
pártpreferenciák
Rejtőzködők és láthatatlanok
Tegnap a Politikatörténeti Alapítvány 1994 óta negyedik alkalommal rendezte meg tudományos-szakmai konferenciáját a soron lévő parlamenti választásokról.
2006. március 10.
Archívum
politikusok népszerűsége
A Fidesz politikusainak nem tettek jót az elmúlt hetek
A fiatal demokrata politikusoknak nem tettek jót az elmúlt hetek, kedvezőtlenebbé váltak a róluk kialakult vélekedések, és hátrébb csúsztak a népszerűségi rangsorban.
Munkatársunktól
2006. február 27.
Archívum
pártpreferenciák
Fokozódó izgalmak a pártok versenyében
Valamelyest aktívabbak lettek a választópolgárok az elmúlt hetekben. Jelenleg 57 százalékukban erős a szándék, hogy megjelenjen az áprilisi szavazáson.
Munkatársunktól
2006. február 23.
Archívum
Szonda Ipsos
Kétpárti parlamentet ígérnek a Gallup adatai
A teljes választókorú népesség körében a Fidesz 32, míg az MSZP 29százalékos támogatottságot mondhatott magáénak január második felében;ha ekkor lettek volna a választások, kétpárti parlament alakulhatna aMagyar Gallup Intézet által szerdán közzétett kutatási jelentés szerint.
2006. február 01.
Archívum
politikusok népszerűsége
Kampányarcok a népszerűségi rangsor első felében
Az MSZP és a Fidesz szoros versenyt fut az elsőségért, s várható listavezetőik népszerűségért vívott párharca is izgalmas, kiélezett. Ezúttal Gyurcsány Ferencnek minimális előnye van Orbán Viktorral szemben: 51, illetve 48 ponttal rendelkeznek. Mindketten a rangsor élvonalába tartoznak, s a mezőny felső részében található a két kisebbik parlamenti párt frontembere, Dávid Ibolya és Kuncze Gábor is.
Munkatársunktól
2006. január 31.
Archívum
pártpreferenciák
Egyelőre nincs esélyes párt a Szonda Ipsos felmérése szerint
A kampány kezdetekor nincs egyértelmű esélyese az április 9-i parlamenti választásnak. Jelenleg leheletnyi Fidesz-előny mutatkozik, de mindkét párt esetében jelentősek a potenciális tartalékok.
Munkatársunktól
2006. január 26.
Archívum
xxx
Befagyott a népszerűségi lista
A virtuálisan létező magyar átlagpolitikus jelenleg 45 pontot kap az őt figyelő közvéleménytől. A konkrét személyek többsége is nagyon hasonló értékkel rendelkezik, zömüket az átlag körüli, 42 ponttól 48 pontig terjedő intervallumban találhatjuk. Sok esetben a helyezéseiket csak apró különbségek, tized pontszámok döntik el. E szoros tartományban lévő politikusok megítélésének egyik jellegzetessége a közepes osztályzatok túlsúlya, a nagyon kedvező (5-ös) és a nagyon kedvezőtlen (1-es) értékelő mutatók relatíve kis aránya.
2006. január 24.
Archívum
pártpreferenciák
2005: ellenzéki előnyből MSZP-Fidesz holtverseny lett
A Fidesz és az MSZP támogatottsága alapján két, egymástól jól megkülönböztethető időszakra tagolható a tavalyi év: az első fél év egyértelműen a Fidesz fölényét hozta a pártok népszerűségi listáján, míg a másodikban az MSZP felzárkózásának lehettünk tanúi.
Munkatársunktól
2006. január 24.
Archívum
pártpreferenciák
Befogta az MSZP a Fideszt
A szocialisták utolérték a fiatal demokratákat. A teljes lakosság körében 29 százaléknyian a szocialistákkal, 28 százaléknyian a fiatal demokratákkal szimpatizálnak.
2006. január 24.
Archívum
politikusok népszerűsége
Év végi pluszok a politikusoknak
Október és november a politikusok fekete hónapja volt, szinte mindenkinek esett a rokonszenvmutatója. Decemberben valamelyest helyreállt megtépázott tekintélyük, s a többségnek javult a megítélése. Elsősorban a kormánypárti személyiségekről lett kedvezőbb az emberek véleménye. Különösképpen Lendvai Ildikónak hozott sikert az elmúlt egy hónap, neki ugyanis öt pontot emelkedett a népszerűségi indexe. Az MSZP frakcióvezetője főképpen az ötven év alattiak körében tudott az átlagosnál kedvezőbb képet kialakítani magáról. Nála, de a többi kormánypárti politikusnál is megfigyelhető, hogy nem a saját táboruk szimpátiája erősödött meg az elmúlt hetekben, hanem az ellenzéki pártok támogatói lettek toleránsabbak.
2006. január 02.
Archívum
választások 2006
Szoros verseny a pártok között
A Fidesz a nyári veszteségek után stabilizálta szavazótáborát, újra a választópolgárok csaknem három tizede áll mögötte, s - akárcsak a múlt hónapban - a biztos pártválasztók 47 százalékára számíthat.
2005. október 22.
Archívum
8
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól