A lányom viszont, aki a barátja családjánál nézte a meccset, hazafelé szabályosan félt: egy óra alatt ért el a Wesselényi utcától a Széll Kálmán térig, a villamos percenként megállt, a különféle körúti egységekből kirajzó szurkolók ütötték a jármű oldalát, minden megállónál egyre több ittas férfi szállt föl – neki nem volt pozitív élmény ez az este. (H. M.)
|
Ünnep a meccs után Szabó Miklós / Népszabadság |
Eközben a Ráday utca kávézóinak teraszán ülő a meccsnézők között vita tört ki amiatt, hogy az egyik oldalon a kivetítőre analóg adás érkezett, a másikon digitális. Az utóbbira nagyjából húsz másodperccel később érkezik a kép és a hang. vagyis az utca egyik oldalán már üvöltötték a gólt, amikor a másikon még nem jött el a labda Kleinheisler lábáról...
|
Az autókat is megállították Szabó Miklós / Népszabadság |
Egy kis k.anyátokozás is kerekedett belőle, de a végére nagy összeborulás jött, annyira, hogy az éppen arra járó rendőrautót a két tábor tagjai együtt vették körül, és követelték, hogy szirénázzon a győzelem tiszteletére. Derék rendőrünk azonban mosolyogva visszautasította a kérést. (K. K.)
És most következzen néhány neten terjedő sztori és vicc:
A pékség így zárta a napot
Egy másfél éves kisfiú pedig így értékelte a mérkőzést. (Szeli Mátyás a Nemzeti Sport munkatársa)
Néhány nagyobb gyerek is rendesen szurkolt
Ha pedig már a gyerekekről van szó, itt is egy tanulságos mese
Mindenki tudja már azt is, hogy ki a király
Akár versről van szó
Akár egy aranyos képről
Természetesen Mr. Bean sem maradhatott ki
Valószínűleg sok munkahelyen így hangzottak az első szavak
Meg persze így
Egy mém azoknak, akik még emlékeznek a Szomszédokra:
Egy kedves jelenet a meccs másnapjáról a Múzeum körútról, amely közismerten az antikváriusok körútja. Még ezt a csendes könyves világot sem hagyta érintetlenül a futball. Az Eb tiszteletére a Központi Antikváriumban már napokkal a meccs előtt berendeztek egy kiarakatot foci témájú könyvekből és fényképekből. Kikerült oda dedikált Puskás- és Grosics-életrajz, sok aláírt fotó, sőt, még egy ritka, régi Schosser-könyv is. Az osztrákok elleni győzelem utáni reggelen pedig megjelent ezek között egy történelmi kötet. Egy 1848-49-es képes album, figyelmesen kinyitva Than Mór egyik csataképnél, melyen magyar huszárok üldözik a menekülő császáriakat. Mert az antikváriárius szívében is dobog a „Ria, Ria, Hungária!”. (Cs. L.)