Csillagászok szerint új bizonyítékokat találtak a Naprendszer kilencedik bolygójának létezésére, amely tízszer nagyobb tömegű és mintegy 2-4-szer nagyobb átmérőjű lehet Földünknél.
A California Institute of Technology kutatói a titokzatos 9. Bolygó nevet kapott jeges égitestet valahol a Plútó pályáján túl sejtik, ám nem tudták közvetlenül megfigyelni, csupán az utóbbi években felfedezett törpebolygók s más apróbb égitestek mozgásának rendellenességeiből következtetnek létezésére.
Az Astronomical Journal hasábjain közölt fejtegetés szerint mindössze 0,007 százalék annak az esélye, hogy a Kuiper-övezetben megfigyelt égitestek szokatlan elrendezése pusztán a véletlen műve. Ezért kezdtek más magyarázatot keresni a jelenségre. Végül arra jutottak, hogy egy a Földnél tízszer nagyobb tömegű bolygó magyarázhatja a törpebolygók furcsa konfigurációját,amelynek jelenléte egyúttal azt is megválaszolná, hogy miért keringenek elliptikus pályán a Sednához hasonló törpebolygók.
A titokzatos bolygót valaha a Jupiter, vagy a Szaturnusz gravitációs ereje lökhette a világűr távoli messzeségeibe. A Neptunusznál hússzor távolibb égitestet két földrész több távcsövével próbálják megtalálni, ám a Naptól való nagy távolság miatt csak kevés fény tükröződhet rajta, így meglelése nem könnyű.