A Hároméves a tao című konferenciára Simicskó István sportért felelős államtitkár – noha a meghívóban még szerepelt a neve – nem érkezett meg, és Kiss Norbertet, az elfoglaltsága miatt gyorsan távozó helyettes államtitkárt delegálta a tanácskozásra; Borók Tímea, a Nemzetgazdasági Minisztérium szintén beharangozott főosztályvezetője még csak nem is küldött maga helyett senkit; Jánosi Balázs, az Emmi taoügyekben illetékes főosztályvezetője pedig az összejövetel szünetében távozott a helyszínről…
Pedig az állami szféra képviselői sok tanulságos gondolattal gazdagodhattak volna az úgynevezett látványsportágakat (jégkorong, kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, vízilabda) érintő kedvezménytörvény tapasztalatairól – a Magyar Sporttudományi Társaság szervezésében – tartott rendezvényen. Jánosi elmondta, hogy a két terület támogatására (az utánpótlás-nevelésre és az infrastrukturális fejlesztésekre) fókuszáló jogszabály nyomán 2011 óta 147 százalékkal nőtt a korosztályos sportolók száma.
Elhangzott az is, hogy ez idő alatt összességében 174 milliárd forintnyi társaságiadó-befizetést hívtak le a sportszervezetek; ezekből 58 milliárdot ingatlanberuházásokra költöttek. A főosztályvezető nyomatékosította, hogy a jövőben a szigor lesz a legfőbb vezérlőelv az ellenőrzések során, s közölte azt is: a kedvezménytörvény jelenlegi formájában 2017. június 30-ig él, „a jövő pedig a politika kezében van”. A kérdésre, hogy kezdődtek-e bármiféle tárgyalások a kormányon belül, illetve az Európai Unióval, Jánosi válasz helyett annyit mondott: „Erről nem szeretnék nyilatkozni, mert köztisztviselő vagyok.”
A további előadók beszédesebbek voltak, és őszintén föltárták az öt sportág számára korábban soha nem látott lehetőségeket kínáló rendszer problematikus elemeit is. Kovács Zoltán, a jégkorongozók főtitkára elmondta, hogy a tao időszakában duplájára nőtt az utánpótláshokisok száma, s a méregdrága felszereléseket – szintén e projektnek köszönhetően – kilencvenszázalékos támogatási hozzájárulással vásárolhatják meg.