A Nagy-Britanniába érkező bevándorlók jelentős része fiatal, és dolgozik. Hamis állítás, hogy csak a segélyekre hajtanak.
A 2008–2014 között a Nagy-Britanniába érkezett bevándorlók túlnyomó többsége a 20-30 éves korosztályba tartozott, így nem állja meg a helyét a Brexit-pártiak egyik fő érve, miszerint sokan csak a jóléti juttatások érdekében telepedtek le az Egyesült Királyságban – ez az egyik legfőbb megállapítása annak a tanulmánynak, amelyet Darvas Zsolt, a brüsszeli Bruegel Intézet szakértője készített.
Darvas Zsolt szerint a brit gazdaságnak kell a fiatal munkaerő Fotó: YouTube |
Darvas az Eurostat adataira támaszkodva, a 2001–2014 közötti időszakot két részre osztva mutatja be a migrációs folyamatokat. A tanulmány alaptémája az Egyesült Királyságba bevándorló népesség összetétele és foglalkoztatottsági adottsága, s megvizsgálja azokat az állításokat, melyekkel a június 23-i Brexit-népszavazás közeledtével az EU-ból való távozást támogatók előszeretettel érvelnek. A szociális juttatások mellett a leggyakoribb vád, hogy a bevándorlók elveszik a helyiek munkáját, a gyermekeik taníttatása túlzsúfolttá teszi az iskolákat és hosszabbak lehetnek a kórházi várólisták.