hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“geológia”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
tudomány
Nem kellett volna alagutat építeni
A geológusok jól tudják, hogy löszben és agyagban nem szabad alagutat ásni, ami pedig az M6-os autópálya bátaapáti részén megtörtént. Be is omlott az alagút, s egy minapi szakmai konferencián a beruházó, aki figyelmen kívül hagyta a szakértői véleményeket, nem járult hozzá, hogy erről előadást tartsanak.
2009. június 11.
Tud/Tech
tudomány
Lehetséges rémálom - Pompeji újratöltve
Egy francia és olasz tudósokból álló csoport baljós híreket tett közzé nemrég a Vezúvval kapcsolatban. A geológusok felhívták a figyelmet: a jelek szerint a vulkán hamarosan újra ki fog törni. Ráadásul könnyen meglehet, hogy a robbanás nagyságrendje megközelíti majd a kétezer évvel ezelőtti, Pompejit elpusztító katasztrófa mértékét. Ez pedig akár több ezer környékbeli ember életét is követelheti.
2008. szeptember 20.
Archívum
geológia
A többsejtű élet első kísérlete: az Ediacara-fauna
1957 tavaszán három iskolás fiú sziklát mászott Anglia középső részén, egy kőbányában. Véletlenül észrevettek a kőzetben egy páfrányra emlékeztető lenyomatot. Felfedezésükről tájékoztatták a Leicester Egyetem tanárát, Trevor Fordot, aki azonban szkeptikusan állt hozzá, az ottani kőzetek ugyanis prekambriumiak voltak, túl idősek ahhoz, hogy (látható) ősmaradványokat tartalmazzanak. Végül a szemének hitt: csakugyan fosszília volt, kb. 20 cm hosszú, és tényleg páfránylevélre hasonlított.
2007. szeptember 22.
Archívum
tudomány
Aranycsinálás azonnal?
Minden földtankönyv szerint az aranyérc keletkezéséhez évmilliók szükségesek, de még ezeket a potenciális lelőhelyeket is zömmel az évmilliárdokkal ezelőtt létrejött ősmasszívumok rejtik. Szerencsés esetben ezek a masszívumok lepusztulnak, és az arany a felszín közelébe kerül. Ilyenek például Dél-Afrika, Brazília, Oroszország nagy aranylelőhelyei. Újabban azonban Pápua Új-Guinea Lihir nevezetű szigetén egy vulkán kráterében a kutatók "szeme láttára" keletkezik az értékes nemesfém.
2007. június 17.
Archívum
tudomány
Tenger alatt lyukas a földkéreg
Az Atlanti-óceán mélyén hatalmas "lyukat" fedeztek fel a Föld kérgén. Ott, ahol kilométernyi vastagságú kőzetnek kellene lennie, szabadon látható a Föld köpenye Tenerife és Barbados között, félúton.
Ötvös Zoltán
2007. március 09.
Archívum
Olaszország
Geológusok a Mediterrán-térség jövőjéről
Kétmillió év múlva Olaszországra rá sem lehet majd ismerni. Az Alpok dombokká válnak, Róma és Nápoly elsüllyed az Adriai-tengerben, Korzika és Szardínia nem szigetek lesznek, hanem részei egy nagy térségnek, amely Liguriától Tunéziáig terjed.
2005. december 27.
Archívum
4
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól