hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Szudán”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
Szudán
Osztoznak a szudáni olajpénzeken
A végső határidő előtt pár órával született meg a múlt hét végén a huszonegy éve tartó szudáni polgárháborút lezáró békeegyezmény. A szudáni kormány és az olajban gazdag déli tartományokban harcoló gerillák képviselői Afrika legrégebbi polgárháborújának vetettek véget papíron.
Munkatársunktól
2005. január 04.
Archívum
Szudán
ENSZ határozat a szudáni válság ügyében
A nyugat-szudáni Dárfúrban kegyetlenkedő milíciák tagjainak lefegyverzését és bíróság elé állítását követelte a szudáni kormánytól az ENSZ Biztonsági Tanácsa pénteken elfogadott határozatában.
Munkatársunktól
2004. december 03.
Archívum
Szudán
Nem szankcionálja Szudánt az ENSZ BT?
Várhatóan nem helyez kilátásba szankciókat Szudán ellen az a határozat, amelyet pénteken szándékozik meghozni az ENSZ Biztonsági Tanácsa a szudáni polgárháborús helyzetről tartott nairobi ülésén - közölte John Danforth, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete.
Munkatársunktól
2004. december 03.
Archívum
Szudán
Darfur: papíron béke?
Ismét megtámadtak egy menekülttábort a szudáni biztonsági erők szerda hajnalban - egy nappal azután, hogy a kartúmi kormány és a darfuri lázadók képviselői megállapodást írtak alá a Nigériában folytatott béketárgyalásokon. A BBC szerint a nyugat-szudáni El-Geer táborban a rendőrség könnygázzal támadt a menekültekre. Az osztag vezetője elmondta: parancsa van, hogy új táborba kell szállítania az embereket. A menekültek "áthelyezését" a nemzetközi jogba ütközőnek ítélte Jan Pronk, az ENSZ szudáni különmegbízottja, aki szerdán ellátogatott a megtámadott táborba.
Munkatársunktól
2004. november 11.
Archívum
Szudán
Tábori napló II.
Szudán nyugati részén több mint egymillió ember, főként nők és gyermekek kényszerültek menekülésre, kiszolgáltatva fegyveres támadásoknak, rablásnak és erőszaknak. Az UNICEF is segít ellátni őket vízzel, gyógyszerekkel és élelemmel.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló XIV.
A szudáni kormány azt állítja, hogy a lakhelyükre visszatérőknek nincs oka félelemre, de a menekültek már senkinek sem hisznek, továbbra is a támadásoktól rettegnek.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló XII.
Több tízezer csádi lakos osztotta meg élelmét és vizét azokkal a szudániakkal, akik az etnikai tisztogatások miatt a darfuri régióból a határ túloldalára menekültek. Most azonban éhezés fenyegeti a menedéket nyújtókat is.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló X.
A menekültek csaknem fele - több mint félmillió ember - nem jut elég vízhez. Bizonyos táborokban a majdnem 50 C fokos hőségben személyenként mindössze napi 6 liter víz jut ivásra, főzésre, mosásra és mosakodásra.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló IX.
Az UNICEF főigazgatója, Carol Bellamy nemrég Darfurba látogatott. Ott-tartózkodása alatt több olyan beszámolót is hallott, melyben az érintett nők és gyerekek részletesen elmesélték az őket ért erőszakos cselekményeket és szexuális zaklatást.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló XVI.
A felkelők eddig nem engedték az idegenek beutazását a régióba, viszont az ENSZ és a felkelők között Etiópiában kötött megállapodás most lehetővé tette, hogy a vakcinák és a szakemberek eljussanak az elzárt területekre.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló XV.
A szabadulást az ENSZ-nek köszönhették Kailek lakói, mert a szervezet jelezte a kormánynak, hogy munkatársai felkeresik a várost. A hírre a dzsandzsavidek elvonultak. Kailek városában a 42 napos fogság alatt a lemészárolt áldozatokon kívül 650 gyermek és 671 idős embert pusztult el az éhség vagy betegség miatt.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló XIII.
A súlyosan alultáplált gyerekek nem sírnak, nem nyöszörögnek, és nem követelik a táplálékot sem, csak közömbösen bámulnak maguk elé. Ők vannak a legnagyobb veszélyben.
2004. november 05.
Archívum
Szudán
Tábori napló VII.
Szudán nyugati határán egymillióan keltek útra, hogy menedéket találjanak a milíciák kegyetlenkedései elől. Afaf egyike a menekülőknek, otthona egy másfél méterszer másfél méteres kunyhó a Kalma táborban, melyet maga épített fűből, szalmából és gallyakból.
2004. szeptember 13.
Archívum
Szudán
Tábori napló V.
A nehezen megközelíthető régióba már eljuthatnának ugyan a segélyszállítmányok, de a menekülttáborok ellátását folyamatosan akadályozzák a milicisták. A segítség így túl későn érkezhet a több ezer embernek és gyereknek.
2004. július 28.
Archívum
Szudán
Tábori napló IV.
Nyugat- és Közép-Afrikában veszélyes járvány kitörésére számítanak az egészségügyi szakemberek. Az elmúlt hónapokban tíz olyan országban azonosították a gyermekbénulás vírusát, amelyekben a védőoltási programoknak köszönhetően már évek óta nem fordult elő megbetegedés. Idén már ötször annyi esetet regisztráltak, mint egy évvel ezelőtt.
2004. július 15.
Archívum
Szudán
Tábori napló III.
A 17 éves Abbakar füzetet tart a kezében és mutatja, hogy mit rajzolt. A Kalma menekülttábor ideiglenes iskoláját az UNICEF segítségével nyitották meg a dél-darfúri régió fővárosa, Nyala közelében. Több műszakban folyik a tanítás, és ma már 2000 gyerek látogatja a foglalkozásokat.
2004. július 15.
Archívum
10
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól