A telefon természetesen 4G-s, van benne Dolby Digital térhatású sztereó hangszóró, de az igazán izgalmas dolgokat a felhasználói felület nyújtja, aminek az alapja a Fire OS, ami voltaképpen egy módosított Android.
A kijelző nem 3D-s, de a felhasználói felület 3D hatású, némi kiterjesztett valóság elemekkel vegyítve, ami egy vonzó, intuitív felhasználói feületet eredményez. A lényeg, hogy a telefonon megjelenő kép mindig a szerint változik, hogy tartjuk a készüléket, s milyen pozícióból nézzük azt. A funkciót a készülék sarkaiba épített négy infravörös kamera teszi lehetővé. Ez nagyon hasznos például a térkép esetében, de hogy valójában mire lesz jó, az akkor derül ki, ha ügyes alkalmazásfejlesztők ügyes ötletekkel beépítik az appokba.
|
Jeff Bezos Amazon-főnök hadat üzent az iPhone-nak Jason Redmond / Reuters |
Valóban egykezes telefon – s ez az igazán nagy durranás: a beépített érzékelőknek köszönhetően a telefon követi a szemmozgást, s mindezt kombinálva a készülék dőlésszögével, azt teszi lehetővé, hogy nem kell folyamatosan simogatni a képernyőt. A szöveg görgetése, a képek közötti váltás, s még számos más navigációs funkció működik kéz nélkül.
Van egy oldalsó mező is, amin a hüvelykujjat mozgatva is navigálhatunk, mindenesetre, nem kell állandóan „zsírozni" a képernyőt. Kérdés: hogy működik ez a gyakorlatban. A Samsung Galaxy is próbálkozott ezzel, de nem ezt emlegetjük, mint a készülék legjobb funkcióját. Sőt!
Az alapban 32 gigás telefon egyébként mindegy, mekkora memóriával rendelkezik, hiszen az Amazon korlátlan felhőtárhelyet ad a készülékhez, s jár hozzá egy évente nyolcvan dollárba kerülő Amazon Prime klubtagság is, ami a vásárláskor nyújt extra szolgáltatásokat, mint például garantált kétnapos házhozszállítást. Ezt mi Magyarországon nem értékeljük, hiszen az Amazon nálunk egyelőre csak nem hivatalosan „van jelen".
Emiatt a telefon másik nagy dobása sem lesz igazán izgalmas itthon, a Firefly ugyanis szintén az Amazon Prime előfizetéshez kapcsolódik. Röviden: bármilyen hirdetést lefotózva a készülék megkeresi benne a termékneveket és a kereskedelmi információkat, s akár rendelni is lehet néhány „klikkel". Bezos ígérete szerint a rendszer 100 millió féle terméket tud azonosítani, beleértve zenéket, könyveket, filmeket és valódi, nem digitális termékeket is, akár a Nutellát. Ha valami véletlenül nem működne, ott van segíteni a MayDay, nonstop ügyfélszolgálat. Vagyis, az Amazon olyat ad a mobiljaihoz, amit eddig az iparágban senki más: a mobil vásárlás élményét integrálta bele, méghozzá teljeskörűen.
Hivatalosan a Firephone Magyarországon nem lesz elérhető a július 25.-i induláskor, de a 649 dolláros árért kártyafüggetlen mobilt bárki megvásárolhatja.