Tóbiás József (MSZP): Orbán Viktor ugyanott tart, mint 5 évvel ezelőtt. Szétzilálta az országot, a kormánya kompetenciáját és egyedüli döntéshozóvá vált. A kormányfő kétségbeesett és sikertelen kísérletet tett a kormányzati válság és a Fideszen belül dúló belháború rendezésére. Felszámolta azokat az igazodási pontokat, amelyek Európához, a szakmaisághoz és a társadalmi kontrollhoz vezettek volna. Magyarországnak sikerre lenne szüksége, és arra, hogy legyen esély a boldogulásra. Az elmúlt negyedszázad legrosszabb kormánya a jelenlegi, autoriter kormányok örököse.
Gréczy Zsolt (DK): Magyarországnak nincs szüksége Orbán Viktorra, így ideje lenne előrehozni a változást. Az elmúlt 5 évben a nettó államadósság emelkedett, a GDP változása 2010 és 2014 között a statisztikai hibahatáron belül volt, amellyel a környező országok mindegyikénél rosszabbul teljesített Magyarország, amelyet a hitelminősítők a bóvli kategóriában jegyeznek. A foglalkoztatási adatokon szerinte a "vízfejjé dagasztott államigazgatás" javít, eközben a versenyszférában szintén a hibahatáron belül volt a munkában állók számának növekedése. 2014-ben hatszor annyian költöztek külföldre, mint 2009-ben.
Szél Bernadett (LMP): A hazai bérek mindennél árulkodóbbak, ha értékelni kell az elmúlt öt év kormányzását. Orbán Viktor "hőstörténetet adott elő", de az emberek nem így élték meg ezt az időszakot. Az adózók háromnegyede az átlagbér alatt keres és az Európai Unióban az ötödik legrosszabb a bérszínvonal. Így Magyarország nem fog tudni megerősödni, s ha Orbán Viktor marad, akkor vagy éhbérért dolgoznak az emberek vagy nyugatra távoznak.
Juhász Péter (Együtt): A kormány ötéves eredménye az, hogy soha nem volt annyi szegény ember Magyarországon mint ma, továbbá kétszer annyian hagyták el az elmúlt öt évben az országot, mint 1956-ban. Ma a Habony Árpádok féle embereknek áll a világ, és a keményen dolgozó kisembereket kisemmizték. Az elmúlt öt év nyertesei között van Lázár János, akinek a karján "újabb többmillió forintos óra ketyeghet" a trafikok elvétele kapcsán; Mészáros Lőrinc, aki pár év alatt a leggazdagabb magyarok közé került; Rogán Antal, aki közel "félmilliárd forintnyi ingatlanvagyonon ül volt alpolgármestereivel és képviselőtársaival".
Barabás Richárd (PM): Orbán Viktor politikai hagyatéka az, hogy a magyar fiataloknak Magyarország egy kies, depressziós és jövőkép nélküli ország lett. Ma egy álmodozó beszélt álomországról tátott szájú óvodásoknak. A valóság az elmondottakkal szemben az, hogy a kormány háborút indított az államadósság és a munkanélküliség ellen, és ezeket "elbukta". Háborút indított az oktatás és a tudás ellen is, és ezzel elveszi a fiatalok jövőjét.
Mirkóczki Ádám (Jobbik): A kormányfő beismerte a kormányzatot átszövő korrupciót és a hatalmi arroganciát, azonban ezzel öt évet késett. Hiteltelen a korrupció és a visszaélések ellen hirdetett zéró tolerancia. Ha Orbán Viktor ténylegesen szeretne tenni valamit, akkor minimum eljárások megindítását kellett volna bejelentenie, meg kellett volna neveznie "fideszes korrupt gazembereket", konkrét ügyeket.
Bősz Anett (Liberálisok): Öt év alatt a Fidesz lerombolta a jogállamot, a demokráciát, az egymás iránti toleranciát, az egészségügy pedig csak a benne dolgozók tisztes helytállásának köszönhetően nem omlott még össze. Soha nem látott mértékű a korrupció; azért kelthet riadalmat néhány ezer menekült, mert Magyarország halad afelé, hogy négymillió ember a létminimum alatt éljen.