A Kapus munkájával, még inkább pedig erőszakos, megfélemlítő magatartásával elégedetlen fideszesek konkurens jobboldali csapatot állítottak a Lezsák Sándor vezette Nemzeti Fórum helyi szervezetének zászlaja alatt. Mivel egy rivális jelölőszervezet színeiben indultak el, ezzel automatikusan kizárták magukat a Fideszből. Lezsák, a város országgyűlési képviselője és választókerületi elnöke azzal, hogy hallgatólagosan támogatta a helyi szervezet döntését, szembefordult a Fidesz elnökségével.
A helyi képviselőjelöltek szerint ezzel nagy személyes kockázatot vállalt – bár a döntést állítólag a választás eredményétől tették függővé. Kapus Krisztiánék durva, lejárató kampányt folytattak, amelyben nem kímélték sem Csányi József polgármesterjelöltet, sem Lezsák Sándort.
– Nekem nem volt politikai előéletem, így az általam képviselt vállalkozásokat és a magánéletemet próbálták kikezdeni – mondta lapunknak Csányi. – Nem akartuk fölvenni ezt a stílust, mert akkor magunk is lealacsonyodtunk volna ellenfeleinkhez.
Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke a Kapus Krisztiánt támogató kampánygyűlésen személyében is támadta Lezsák Sándort. Félegyházával kapcsolatban is elhangzott, hogy ha nem a Fidesz jelöltjeit választják, akkor majd nem kapnak megfelelő támogatást a kormánytól.
Ám Horváth Gábor nem tart ettől: – A Fidesz pártközpontja elveszítette a várost, mert nem hallgatott Lezsák Sándorra. De a kormány nem veszítette el, mert továbbra is a jobboldal irányítja Kiskunfélegyházát.
Lezsák Sándor nem kívánt nyilatkozni a megkeresésünkre. Kerényi János, a Fidesz regionális pártigazgatója azonban válaszolt kérdéseinkre.
– Méretes zakót kaptunk Félegyházán – mondta Kerényi, aki a választás napjáig kitartott Kapus Krisztián és csapata támogatása mellett. A direktor úgy gondolja: a félegyházi választók nem a Fideszről mondtak ítéletet, hanem Kapus Krisztiánról, hiszen a Fidesz megyei listájára nagyon sok szavazat érkezett a városból. Kerényi hétfőn gratulált Lezsáknak, és elismerte, hogy ő látta jól a félegyházi helyzetet.
A pártigazgató szerint mindketten elég makacs emberek, eltérően álltak hozzá a kérdéshez. A végén azonban tartottak attól, hogy a jobboldali megosztottság és az ádáz küzdelem odavezet, hogy nevető harmadikként a baloldal szerez győzelmet.
Ez nem következett be, az MSZP és a DK csapata mindössze egy mandátumhoz jutott a kompenzációs listán. Nem olyan régen, 2006-ban – emlékeztetett Kerényi – még MSZP-s országgyűlési képviselője és SZDSZ-es polgármestere volt Kiskunfélegyházának, most viszont a baloldal szinte megsemmisült.
Csányi József már az átadás-átvételre gondol. Megjegyeztem neki, sokan hivatkoztak arra, hogy a félelem légköre alakult ki a városban. Van-e okuk félni ezúttal azoknak, akik ott maradtak, és kiszolgálták a most megbukott polgármestert?
– Mindenkinek lehetőséget adunk, hogy bizonyítsa a tudását. Felkészült emberektől nem szeretnénk megválni. Tudunk olyan felkészült, volt munkatársakról, akiknek el kellett innen menniük és szívesen visszajönnének, de csak akkor döntünk, ha már tisztán látunk.