Hiszen ahogy a Tarsoly-eset mutatja: bármi megtörténhet.
Bíró Péter, PÁPA
A pápai csapat tulajdonosát azzal nem lehet vádolni, hogy az orbáni futballkonjunktúra lovagja lenne. A Lombard-csoport vezetője több mint egy évtizede jelent meg befektetőként az NB I-ben. A Lombard zálogházakat működtető vállalkozáshoz nemrégiben felügyeleti biztost rendelt ki az MNB.
Deutsch Péter, MTK
A Fidesz EP-képviselőjének, Deutsch Tamásnak az öccse elsősorban épp e rokoni kapcsolatnak köszönheti a figyelmet. Azzal, hogy Péter az MTK futballcsapatának tulajdonosa lett, a kék-fehérek családi körbe kerültek, hiszen Deutsch Tamás a klub elnöke.
Garancsi István, VIDEOTON
Az Orbán-kormány emblematikus vállalkozóját a minap ellenszavazat nélkül választották be az MLSZ elnökségébe. Fontos szereplője a legátláthatatlanabb kormányközeli üzletek egyikének, az offshore-háttérrel terhelt MET-ügynek.
George F. Hemingway, HONVÉD
A sokáig az Egyesült Államokban élő üzletember – kollégáitól eltérően – nemcsak a lapok gazdasági és politikai, hanem publicisztikai rovatában is feltűnik: nem titkolja az Orbán-kormány iránti szimpátiáját. Futballügyben sokszor beszél az akadémiákról, ám ezt kissé árnyalja, hogy a télen kilenc külföldi labdarúgót igazolt csapatához. Érkezett játékos Venezuelából, Elefántcsontpartról, Kolumbiából és Argentínából egyaránt.
Ifjabb és idősebb Szima Gábor, DEBRECEN
Nincs a legtöbbet emlegetettek között a hajdúsági Szima család, ám nemrég Andy Vajna mellett szerepeltek a hírekben. A kormány először nagyot ütött a bizniszükön, mivel véget vetett a játékautomaták tündöklésének, de aztán hamar kárpótolta a debreceni futball emblematikus támogatóit: kaszinókoncessziókkal vigasztalódhattak.
Kubatov Gábor, KOCSIS MÁTÉ, FTC
A Fidesz erős emberei nem tulajdonosként, hanem klubvezetőként – és igazgatósági tagként – vállalnak szerepet a zöld-fehéreknél. Több állami cég is támogatónak jelentkezett a ferencvárosiaknál, amióta a páros helyet kap a vezetőségben. De Kocsisnak már újabb célja is van: a kézilabda-szövetség elnöke szeretne lenni.
Leisztinger Tamás, DIÓSGYŐR
A sokáig a baloldalhoz sorolt vállalkozó, aki korábban a sakkszövetség elnöke volt, a 2010-es kormányváltás után Miskolcon lépett a futballpiacra. Azaz az NB I-be. Merthogy évekkel ezelőtt lapunknak adott interjújában azt közölte: „Nekem havi ajándékozási szerződésem van a Diósgyőrrel.”
Matyi Dezső, PÉCS
Nemrég jelentették be: felszámolják Matyi Dezső könyves cégét, amely többmilliárdos adósságot görget maga előtt. Az Alexandra-birodalom feje Csányi Sándor MLSZ-elnökhöz hasonlóan nagy tervekkel lépett a borpiacra, ám most a talpon maradásért küzd.
Mészáros Lőrinc, FELCSÚT
A második legismertebb felcsúti. A miniszterelnök barátja ügyvezetőként irányítja az NB I-es csapatot. Ám nem elsősorban ezért kerül a hírekbe, hanem mert vagyona meghökkentő módon növekszik, vagyonnyilatkozatából pedig egyszer orosz céget, máskor egymilliárd forintot felejt ki.
Tarsoly Csaba, GYŐR
Meglehet, az egyik legismertebb magyar ember, mióta kipattant a Quaestor-botrány. Az előzetes letartóztatásban lévő nagyvállalkozó cége 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki, megannyi kisbefektetőnek mindene odalett. Ők biztosan nem bocsátanak meg azért, mert felhúztak egy stadiont Győrben.