A Quaestort tehát futballmegmentőnek látta a Rába és a közönség is. A Quaestor vezetője, Tarsoly Csaba Deutsch Tamás akkori ifjúsági és sportminiszter és a győri országgyűlési képviselő, Szakács Imre államtitkár összesen 900 millió forintos állami támogatásának szóbeli ígéretével érkezett a településre.
– A kormányváltás után Tarsoly ismét felkeresett és megkérdezte, tartom-e 500 millió forintos, csak szóban adott ígéretemet – folytatta Balogh József. – Igennel feleltem, sőt támogattam, hogy a Deutsch Tamás által kilátásba helyezett 900 millió forint is megérkezzen erre a célra az új sportminisztériumtól. Korábban ez Dénes Ferenc hatásköre volt, később Gyurcsány Ferenc sportminiszter is elfogadta kérésemet, hogy megfelelő garanciákkal, de juttassanak 900 millió forintot a létesítmények építéséhez.
Balogh megjegyzi: a Tarsoly Csabával történő tárgyalások idején az egyik, sportügyekkel foglalkozó alpolgármestere a jobboldaliként ismert Jungi Csaba volt, a sportbizottság alelnöke pedig Szijjártó Péter.
Kicsit visszafelé haladva az időben Balogh szerint
az első konfliktus 2000 májusban alakult ki.
A választások előtt két héttel, még a Fidesz-kormány idején lerakták a létesítmény alapját.
– Erre a rendezvényre nem mentem el, mert az építésiengedély-kérelmet akkor még be sem nyújtották – hangsúlyozza a volt szocialista polgármester.
Balogh József fontosnak tartja kijelenteni: Tarsoly mindenkit biztosított arról, hogy az állami 900 és az önkormányzati 500 millió forinton fölüli szükséges forrásokat ő teremti elő.
– A 2005-ben átadott stadionon a Magyar Fejlesztési Banknak nemcsak zálogjoga szerepel, hanem vételi joga is – hangsúlyozza Balogh. Ez később kiterjedt a kereskedelmi egységre, s a sportszállóra is. A létesítmények fölhúzásához többek között uniós pályázatokból jutottak pénzhez. Balogh József 2008-ban a Regionális Fejlesztési Tanács győri elnöke volt, s arra emlékszik: a hozzájuk benyújtott pályázat eredményeként a sportszálló 250 millió forintos uniós támogatásban részesült.
– Nem igaz tehát, hogy a győri sportkomplexum bárkitől fedezet nélküli pénzt kapott volna – állítja Balogh.
Arra is felhívta a figyelmet: a létesítmény nemcsak a győriek sportolását, a gyerekek mozgását, a helybeliek szórakozását szolgálta, hanem
része volt annak a kormánygaranciával előterjesztett programnak, amelynek célja – Horvátországgal közösen – a labdarúgó Európa-bajnokság rendezési jogának elnyerése volt.
Megkérdeztük a volt polgármestert: hol és hogyan bukott meg mégis a Quaestor győri sportkomplexum programja?
– A hitelek visszafizetésénél – válaszolta. – Az Európa-bajnokság rendezési jogát nem mi kaptuk meg, kevés volt a néző a meccseken, a kereskedelmi központ sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A hiteleket mindenféle umbuldákkal, valószínűleg pénzek jogtalan átcsoportosításával próbálták meg visszafizetni, amíg bírták.
Balogh József a létesítmények sorsa miatt nem aggódik. Mint mondta: azokat legalább nem lopta el senki.