A kerekesszékes szegedi Biharvári házaspár már biztosan megmenekült a kilakoltatástól, mert esetükben a Raiffeisen Bank leállította a végrehajtást. A legrosszabb esetben is bérlők lehetnek abban a lakásban, amelyet a Raiffeisen keretjelzálogával terhelten vásároltak Lengyel Gábor vállalkozó egyik projektcégétől. A lakás ellenértékét ők a vállalkozónak átadták, ő azonban nem, vagy nem mindet adta tovább a hitelező banknak. A kerekesszékhez kötött idős házaspár akkor őrizhetné meg tulajdonaként a lakást, ha a vállalkozó és a bank megegyezne.
A Raiffeisen Bank korábbi magatartásán változtatva szeretné csomagban rendezni a vele szemben fennálló tartozásokat. A legutóbbi ajánlata szerint a teljes adósságcsomag 30 százalékát kellene csak Lengyel Gábornak megtérítenie, a nagyobb részét a bank elengedné. Szabó Bálint, a lakókat képviselő Likvid Kontroll Kft. ügyvezetője kedden Szegeden a vállalkozó tulajdonában álló Mediterrán Tüzép előtt elmondta: információik szerint volna elegendő vagyona Lengyel Gábornak, hogy a bank által tett nagyvonalú ajánlatot a maga részéről is teljesítse.
Október 1-jén egyeztetett a Raiffeisen képviselője és a vállalkozó. Szóban akkor megegyezni látszottak, ám Szabó információi szerint Lengyel Gábor később tovább feszítette a húrt. A szegedi Bakay Nándor utcában, a Korondi utcában és Makón, a Bajza utcában még jó néhány olyan család van, aki kifizette a lakás árát. Az ő esetükben a bank nem szüntette meg a végrehajtást, tehát őket még fenyegeti a kilakoltatás réme, mint korábban Biharváriékat; csak ép emberek lévén, az ő történetük kevésbé „médiaképes”.