Kártérítési pert fontolgat Juhász Péter, az Együtt politikusa, mert jogellenesen tiltott be a rendőrség egy általa szervezett tüntetést. Büki Zoltán civil aktivista viszont már döntött is: hasonló okból több tízmilliós sérelemdíjat szeretne kapni.
Könnyen lehet, hogy kártérítési perekkel nézhet szembe a BRFK egyes tüntetések bíróság által utóbb jogellenesnek minősített betiltása miatt. Juhász Péter, az Együtt alelnöke legalábbis fontolóra veszi, hogy keresetet nyújtson be. Először április 15-én demonstrált Orbán Viktor háza előtt, és csak percekkel az esemény előtt tett bejelentést. Ennek oka az: azonnal lépni akartak, amikor kiderült, hogy az V. kerületi vélelmezett ingatlanmutyi miatt mégis nyomozást rendeltek el. Ezért gyülekezési joggal visszaélés miatt a politikust nyolcvanezer forintra büntették.
Másodjára Juhász már öt nappal előbb bejelentette: ismét a miniszterelnök házához vonulnának, hogy egy üzenetet adjanak át neki. A demonstrációt a rendőrség – mondvacsinált okokból, a környéken élők jogaira hivatkozva – betiltotta, amire válaszul a politikus saját lakóhelyét jelölte meg a következő tüntetése helyszíneként, amit tudomásul vettek, miként a Felcsútra tervezett demonstrációt is. A bíróság különben a tiltó határozatot utóbb megsemmisítette, és ez lehet a sérelemdíj alapja. Ami mindenképpen jár, ha államigazgatási jogkörben eljárva mások jogait csorbították.
Egyelőre azonban Juhász az ellene indított szabálysértési eljárás lezárását várja. Az ügyben személyes meghallgatást kért, ahol azzal kíván érvelni, hiába jelentette volna be az április 15-i tüntetést korábban, azt a rendőrség – amit az alig több mint egy héttel később született határozat igazol – mindenképpen megakadályozza. Akkor szerinte ráadásul alapos okuk is volt, hogy nem tartották be a háromnapos határidőt, és ilyen esetekben a strasbourgi bíróság gyakorlata szerint a tüntetést önmagában a késedelmes bejelentés miatt nem lehet jogellenesnek tekinteni.