Szabó Rebeka, ha a nevemet nem is írja le, velem vitatkozik mint „a DK egyik alelnökével" a NOL-on (100 százalék vita, 0 százalék Jobbik). Azt írja: „mi nem gondoljuk azt, hogy az ATV „fehér zászlót tűz ki", hogy megadná magát, ha teret ad a Jobbik legyőzésének". Nem tudom, látta-e az ATV-n a Jobbik két képviselőjével, Balczó Zoltánnal és Dúró Dórával készült interjút. Ha látta, nem hiheti, hogy a Jobbik bebocsátása az ATV stúdiójába a Jobbik „legyőzésének" nyitna teret: a riporterek rákérdeztek a Jobbik álláspontjára, a jobbikos képviselők pedig magabiztosan, igazuk tudatában mondták a magukért, s egy pillanatra sem jöttek zavarba.
Szabó, aki politikusként leginkább agrárkérdésekkel foglalkozik, cikkében amellett érvel, hogy a Jobbiknak a magyar föld úgynevezett megvédésével kapcsolatos retorikája hamis, hiszen nem kép fel határozottan azzal szemben, hogy a Fidesz a hozzá közelálló nagyvállalkozóknak juttat állami földeket a helyi gazdálkodók helyett. Ez – mármint a földpolitika – szakpolitikai kérdés, amellyel kapcsolatban valóban lehetne tere szakmai vitának. De elővehetnénk egy másik, még inkább szakmai természetű vitát: a Jobbik újabban többször kiállt a vízierőmű-építés mellett, elfogadva a magyar vízügyi és energetikai szakértők számottevő részének szakmai álláspontját, és szembefordulva a rendszerváltó politikai erők között Bős-Nagymaros kapcsán kialakult konfliktussal. Ez is olyan kérdés, amiben lehet szakmai vitát folytatni. Ha akár Szabó Rebeka, akár az Együtt-PM más politikusai ilyen szakmai vitákra készülnek a Jobbikkal, a maguk által állított csapdába esnek bele.
A Jobbikkal, illetve korábban a MIÉP-pel nem azért nem ültünk le vitatkozni mi, magyar demokraták, amit a vízierőmű-építés vagy a földpolitika kérdésében képvisel. Egészen más okunk volt erre. Azért nem, mert korábban a MIÉP, jelenleg a Jobbik nacionalista, rasszista világképet vall, és az emberek egy részének nacionalista, rasszista érzéseit, elfogultságait, indulatait mozgósítja, hogy maga mellé állítsa őket. Amikor az egyik jobbikos képviselő előveszi a tiszaeszlári vérvádat, a másik listázni akarja a „kettős állampolgárságúnak" vélt, vagyis zsidó származású politikusokat, vagy amikor a Jobbik EP-listavezetője Palesztinához hasonlítja Magyarországot, akkor a Jobbik az antiszemitizmusra épít. Amikor a jobbikosok cigánybűnözésről beszélnek, amikor a Jobbik által létrehozott Magyar Gárda a cigányok megfélemlítésére masíroz a magyar falvak és városok cigányok lakta utcáiban, akkor a cigányellenes előítéleteket használják politikai pozíciószerzésre. A Jobbik ilyen értelemben rasszista politikát folytat. Ráadásul, amikor létrehozta a Magyar Gárdát majd annak utódszervezeteit, akkor félkatonai különítményeket működtet, tehát működési módja okán is fasiszta jellegű pártnak kell tekintenünk.