Megérkeztek a NASA űrszondájának legújabb felvételei a Naprendszer egyik kevéssé ismert égitestjéről, a Rheáról. A Szaturnusz körüli - immár tizenkét éve tartó - felfedező útja során a Cassini-Huygens robot felderítő most az óriásbolygó második legnagyobb holdját (a Titán után) vette újra szemügyre, és csodás képeket készített a napfényben fürdő holdról, félmillió kilométer távolságból. (A Cassini 2005-ben 500 kilométerre közelítette meg a holdat, de akkor kisebb felszíni alakzatokat fotózott, nem a teljes holdtányért.)
A Szaturnusz külső gyűrűjében keringő, mindössze 1500 kilométer átmérőjű hold jeges-sziklás összetétele és becsapódási kráterektől szabdalt felszíne miatt egy koszos hólabdára emlékeztet.
A NASA szerint a szokatlanul sűrű sebhelyek arról árulkodnak, hogy a Naprendszer egyik legtöbbet bombázott égitestjéről van szó - ami a Rhea méreteihez képest különös. De nem csak ezért érdekli az űrkutatókat a Naprendszer egyik legkisebb égitestje. A Rhea felszínét ugyanis vízjég alkotja, oxigénből és széndioxidból álló vékony légköre is van. Igaz, messze nem ideálisak a körülmények az élet kialakulásához: napsütésben mínusz 174, árnyékban mínusz 220 fok van.