galéria megtekintése

Wales-Belgium 3-1

3 komment

Bodnár Zalán

Belgium ugyanolyan erősen kezdett a Wales elleni negyeddöntőben, mint Magyarország ellen egy körrel korábban, de hiába szerzett Nainggolan irgalmatlanul nagy bombagóljával már a 13. percben vezetést, mert Wales három góllal válaszolt.

A második negyeddöntőt játszották péntek este a franciaországi Európa-bajnokságon, a helyszín Lille. A végső győzelemre is esélyesnek tartott Belgium, amely a világranglista 2, helyezettje, a torna egyik meglepetéscsapatával, az Eb-újonc Wales csapatával találkozott. A trófeát még Belgium sem nyerte el korábban, 1980-ban döntőt játszott Olaszországban (az NSZK nyert 2-1)-re, 1972-ben bronzérmes volt - épp a magyar csapatot 2-1-re legyőzve a harmadik helyért vívott mérkőzésen.

Joe Ledley, Gareth Bale és Wayne Hennessey a meccs előtt
Carl Recine / Reuters

Belgium csoportmásodikként végzett az E jelű kvartettben. Az első találkozón Olaszországtól 2-0-ra kikapott, majd jött két győzelem: Írország ellen 3-0, Svédország ellen 1-0. Aztán a nyolcaddöntőben - hogyan is tudnánk feledni - a Magyarország elleni 4-0-s győzelem.

Wales a B csoport győzteseként jutott be az egyenes kieséses szakaszba. Előbb 2-1-re legyőzte Szlovákiát, majd ugyanilyen arányú vereséget szenvedett Anglia ellen, a csoport záró meccsén pedig 3-0-val intézte el Oroszországot. A nyolcaddöntőben Észak-Írországot egy öngóllal győzte le 1-0-ra.

Wales már így is történelmet írt a franciaországi Eb-n, most a csodára vágyott: a favoritok egyikének számító, a nyolcaddöntőben Magyarországot búcsúztató Belgium legyőzésére. A belgáknak ahhoz, hogy 1980 után újra elődöntőt játszhassanak, meg kellett volna állítaniuk a csúcsformában játszó Gareth Bale-t.

Wales az utolsó versenyben maradt brit csapat a tornán
Fotó: Carl Recine / Reuters
A kezdőcsapatok

Wales: Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – N. Taylor, J. Allen, Ledley, Ramsey, Gunter – Bale – Robson-Kanu.

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku – Nainggolan, Witsel – Carrasco, De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku.

WALES-BELGIUM - PERCRŐL PERCRE

90. perc: Vége, nincs tovább, Wales az Eb talán legnagyobb meglepetését szolgáltatja! A világranglista legjobb  európai csapata búcsúzik.

Reuters

85. perc: ÉS ELDŐL! Vokes, a walesi cserejátékos egy jobb oldali beadás után a hosszú sarokba fejelt hat méterről! (3-1)

83. perc: Az utolsó belga cserelehetőséget is kihasználja Wilmots kapitány: Lukaku helyett jött Batshuayi.

83. perc: Nainggolan elesik a 16-son belül, de nem kap büntetőt.Pedig Williams rálépetta lábára, meg kellett volna adni.

80. perc: Fellaini felé megy egy hosszú indítás, de Hennessey résen van, lehúzza a levegőből a labdát.

80. perc: Walesi csere: Robson-Kanu helyett a pályán Vokes.

79. perc: Witsel is lő, ez is fölé.

78. perc: Csere a walesieknél is: Ledley helyett King a pályán.

76. perc: Újabb Fellaini-fejes, szöglet jöhet. A sarokrúgás után ismét Fellaini fejeli le a labdát, Witsel majdnem elcsípi, de elsuhan a lába előtt.

76. perc: Újabb belga csere: Jordan Lukaku helyett állt be Mertens. Védő helyett támadó.

75. perc: Kezezés, sárga, ezzel Ramsey is kizárta magát az elődöntőről, ha Wales továbbjut.

74. perc: Alderweireld előre tört a jobb oldalon, beadását a hórihorgas Fellaini öt méterről fejelhette kapura, de nem célzott pontosan, mellé ment a labda.

71. perc: De Bruyne ment el a jobb szélen, de beadása nem ért el Lukakuhoz, Chester szépen szabadított fel.

66. perc: Egy lepattanó labdát szúrt rá kapásból, félfordulattal Ashley Williams. Fölé szállt, de veszélyes volt.

64. perc: De Bruyne 25 méteres szabadrúgása után Hennessey kezében köt ki a labda.

Bátran, magabiztosan játszik Wales, felvállalja a cseleket, a kényszerítőket. Jó nézni.

Reuters

55. perc: Kiszabadult a szorításból Wales, és parádés góllal átvette a vezetést! Robson-Kanu fedezte a labdát a belga 16-oson belül, majd váratlanul megfordult, és két védőt rázott le magáró, majd ajtó-ablak helyzetben ballal a jobb sarokba csavart. 2-1. Lehet, hogy az Eb gólját láttuk.

52. perc: Ashley Williams mentett szögletre Lukaku elől.

49. perc: Hazard küldött egy sistergőset. A labda elsüvített a bal kapufa mellett a csúszós talajon.

47. perc: Remek jobb oldali beadás után Lukaku kevéssel a jobb kapufa mellé csúsztatott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egy csere volt a belgáknál: Carrasco helyett Fellaini a pályán.

Kemény csata
Fotó: Reuters

Vége az első félidőnek. Sokkal jobban kezdett Belgium, de a félidő második fele Walesről szólt.

45. perc: Ramsey remek ívelt passza után Robson-Kanul fejelhetett kilenc méterről kapura, Courtois-nak kellett védenie.

44. perc: De Bruyne is lő egyet messziről, ha már ez a divat. Jócskán fölé.

43. perc: És a szöglet után megint Williams fejelt. Ez most fölé ment.

42. perc: Ramsey 18 méterről tüzel, a labda megpattan egy védőn, szögletre pattan.

Magabiztossá vált Wales játéka, és minden szögletnél azonnal lehetőséget lát a lelkes szigetországi közönség.

33. perc: És máris egy walesi kontra! Bale lódult meg, a végén 18 méterről jobbal lőtt, Courtois vetődve hárított.

32. perc: Belgium majdnem visszaveszi a vezetést: Carrasco betör jobbról, centerezése alig magas Lukakunak.

31. perc: OTT AZ EGYENLÍTÉS! Ramsey szöglete után a középen berobbanó Ashley Williams stukkolt 7 méterről a belga kapu bal oldalába! 1-1.

30. perc: Ramsey rövid szöglete után Bale próbálkozik meg egy gyönyörű csellel az alapvonalnál, de De Bruyne ügyesen avatkozik közbe, így újabb szöglet jöhet.

26. perc: Ramsey passza után Taylor 11 méterről nagy helyzetből lőtt kapura, Courtois óriási bravúrral hárított.

24. perc: Egy fél félidő alatt már a harmadik walesi kap sárgát, ezúttal Gunter.

20. perc: Kiegyenlített lett a mérkőzés a gól óta, de ez nem sok reményre jogosítja Walest: a belgák kontrázni is parádésan tudnak.

16. perc: Chester is besárgul a walesiek részéről.

Egy centi hiányzott Hennessey kapusnak, hogy elcsípje Nainggolan lövését

13. perc: GÓL! Nainggolan 28 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, és elemi erővel a jobb felső sarokba lőtt! Irgalmatlanul nagy gól az AS Roma középpályásától!1-0.

10. perc: Máris a túloldalon volt helyzet: Bale lőtt az oldalhálóba.

8. perc: A szöglet sem veszélytelen, épphogy elszelel a labda Lukaku lába előtt a hosszú oldalon.

7. perc: Irtózatos tűzpárbaj a walesi kapu előtt! Lukaku balról érkező beadása után Carrasco bombázott közelről Hennessey kapusba, a kipattanót De Bruyne lőtte rá, azt Williams vágta ki a gólvonalról, aztán Hazard lövése után szögletre ment a labda.

4. perc: Máris egy sárga: a walesi Davis szabályosan letarolta De Bruyne-t, jogos a lap. Davis nem játszhat az elődöntben, ha továbbjut Wales.

2. perc: A jobbról érkező beadás magas Lukakunak. Ezúttal hozzá kell tennünk: Romelu Lukaunak, hiszen játszik most a testvére, Jordan is.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a győztesre Portugália vár az elődöntőben.

falseReuters

-5. perc: Ömlik az eső Lille-ben, a gyep azonban jónak tűnik, nemrégiben cserélték.

Sok walesi szurkoló a Csatornán rekedt délután, kérték, hogy kezdődjön később a meccs, de ezt az UEFA természetesen nem engedélíyezte.

Belgium szerezte eddig a legtöbb gólt a tornán, nyolcat. Holtversenyben a németekkel a belgák gólkülönbsége is a legjobb, +6.

Az Eb góllövőlistájának élén, a háromgólosok holtversenyében ott van a walesi Gareth Bale is, miközben a belga Eden Hazard a legtöbb gólpassz (3) fűződik.

Wales már így is történelmet írt a franciaországi Eb-n, most a csodára vágyik: a favoritok egyikének számító, a nyolcaddöntőben Magyarországot búcsúztató Belgium legyőzésére. A belgák 1980 után újra elődöntőt játszanának, ahhoz azonban meg kell állítaniuk a csúcsformában játszó Gareth Bale-t.

A második negyeddöntő következik a franciaországi Európa-bajnokságon, a helyszín Lille. A végső győzelemre is esélyesnek tartott Belgium, amely a világranglista 2, helyezettje, a torna egyik meglepetéscsapatával, az Eb-újonc Wales csapatával találkozik. A trófeát még Belgium sem nyerte el korábban, 1980-ban döntőt játszott Olaszországban (az NSZK nyert 2-1)-re, 1972-ben bronzérmes volt - épp a magyar csapatot 2-1-re legyőzve a harmadik helyért vívott mérkőzésen.