Eddig nyolc aranyérmet szereztek a magyar sportolók Bakuban az Európa Játékokon. A legváratlanabb siker az öttagú aerobikcsoport első helyezése. A győzelem nemcsak a sportkedvelőket, hanem a szakág képviselőit is meglepte.
Hazánkban is mind többen hódolnak a testedzés e különös, a ritmust zenével segítő formájának. Az amatőr aerobikozóknak se szeri, se számuk, ám egyre inkább terjed a sportváltozat is. A kilencvenes évek végén, a kétezresek elején egy trió népszerűsítette itthon a szakágat: a Katus Attila, Katus Tamás, Szentgyörgyi Romeo összetételű hármas hatszor bizonyult a világ legjobbjának, és két alkalommal az Európa-bajnoki dobogó felső fokára is felállhatott. Tamás ma már a tornaszövetség égisze alatt működő szakág vezetője; harminc klubban nagyjából ezren „aerobikoznak”, miközben a modern műfajt sokan még ma is összetévesztik a tradicionális sportág talajgyakorlatával.
– Az egyetlen hasonlóság talán az, hogy – akárcsak a női tornászoknál – a produkció alatt szól a zene, de a muzsika és a mozgás jóval pörgősebb – szögezi le Katus Tamás. – Az előadás a tornászokénál sokkal színpadiasabb, kevesebb benne az akrobatikus elem, és a versenyzők nem szőnyegre, hanem rugalmas alépítményre helyezett parkettán próbálják meghódítani a közönséget meg a pontozókat.
Az aerobikot is nagyon korán lehet kezdeni; a szakágvezető minden leendő sportolónak ajánlja, hiszen nagymértékben javítja a mozgáskoordinációt, a hajlékonyságot, ezáltal a későbbiekben kevesebb lesz az olyan sportsérülés, mint a húzódás, illetve az izomszakadás.