Légies, törékeny jelenség. Marczi Mariann zongoraművész zenélés közben olyan, akár egy mesebeli tündér, aki a záró hang után pálca helyett határidőnaplóval és racionalitással felfegyverkezve varázsol. A rangos BBC Music magazin a maximális öt csillaggal jutalmazta Splinters (Szilánkok) című lemezét, amelyen huszadik századi magyar szerzők műveit játszsza: „Csodálatosan intelligens lemez, gyönyörű játék” – írták.
Marczi Mariann Kurucz Árpád |
Pedig nem is sejtették, hogy a hallottak mögött emberfeletti teljesítmény áll. Mariann előadói karrierje mellett a Zeneakadémia tanáraként és édesanyaként is ötcsillagos teljesítményt nyújt. Évente 35-40 koncertet ad, repertoárjában hangsúlyos helyet kap a magyar zene, a kortárs zeneszerzők művei és a kamaradarabok. Publikál, tudományos előadásokat tart, jellemzően angolul,mesterkurzusai Japánból is vonzzák a zongoristákat. Ha tudnák, milyen briliáns módon szervezi az életét, időgazdálkodási tippekért is nála állnának sorba.
A lemezkészítésről nevetve mesél: „Pescarában volt a felvétel, autóval mentünk, a stúdióban laktunk. Öt napig folyamatosan dolgoztunk. A fiúk ott bukdácsoltak a kábelek között, jártak a tengerhez, én meg rezsón főztem nekik.” Két kisfia – Nándor és Dénes – ugyanis ételintolerancia miatt nem ehet meg akármit, nem vehet részt a közétkeztetésben sem. „Hétköznap hajnali ötkor kelek, hogy mire indulunk az iskolába és az óvodába, már kész legyen az egész napi ennivalójuk, amit becsomagolok nekik. Napközben tanítok, próbáim vannak, az este a családé, aztán elindulok gyakorolni.