A díj értéke akkor válik igazán szembetűnővé, ha hozzátesszük, hogy a True Detectivet (A törvény nevében) fektette két vállra (az új sorozat csupán egyetlen rendezői díjat hozott el), igaz, lesz alkalma visszavágni. Jövőre érkezik ugyanis a második évad.
Talán csak a két főszereplő, a zseniálisat domborító Matthew McConaughey és Woody Harrelson sajnálkozhat: egyrészt a sorozat antológiajellege miatt (minden évadban változnak a szereplők) már nem tudnak revansot venni, másrészt mert valóban ők voltak az utóbbi évek legsikerültebb detektív-párosa. (Talán csak a The Killing nyomozói értek fel hozzájuk.)
Csakhogy Bryan Cranston, a Totál szívás sztárja elvitte előlük a legjobb drámai férfiszereplőnek járó szobrot. Cranston, ez sem semmi, immár negyedjére nyert a sorozattal!
|
Az elmúlt évek talán legjobb detektívpárosa színészi elismerés nélkül marad Mario Anzuoni / Reuters |
A legjobb drámai mellékszereplő díját szintén a sorozatban szereplő Aaron Paul vitte el, harmadjára! És ahogy tavaly, idén is a legjobb női drámai mellékszereplőért járó elismerést vette át Anna Gunn. A középiskolai kémiatanár története így a legnagyobbak közé emelkedett.
Külön öröm, hogy a jövő ősszel új szereplőkkel visszatérő kritikuskedvenc, a fanyar humorú Fargo sem maradt díj nélkül. A Legjobb minisorozat kategóriában győzdelmeskedett, teljesen megérdemelten. Bár sokan nem tartják annyira jónak, mint a Coen fivérek Oscar-díjas játékfilmjét, amely igazából csak az atmoszféráját kölcsönözte a sorozatnak, mégis messze kiemelkedett az éves kínálatból.
|
Billy Crystal emlékezik meg barátjáról, Robin Williamsről Mario Anzuoni / Reuters |
Kíváncsian várjuk, hogy melyik magyar csatorna lát majd benne annyi fantáziát, hogy műsorra tűzze. Sok esély nincs rá, ugyanis a Fargo egészen más minőséget és hangulatot képvisel, mint a helyszínelők vagy a csontok szerelmesei.