Ilyen lehet Sanghajban, morogjuk összeszorított szájjal, mert épp akkora porfelhő lepi el a Nagyszínpad előtti teret, amit Kína is megirigyelne az örökös szmogriadóban. Ám ez semmi ahhoz képest, hogy a Kings of Leon és a Kasabian is kitett magáért.
Ahogy máskor az eső, most is a víz játszotta az egyik főszerepet a kánikulában. Megnőtt a párakapuk, az autómosáshoz használt permetezők presztízse, a fénypont mégis az volt, amikor egy tűzoltó tetejéről hűtötték tömlővel a fesztiválozókat. Már azokat, akik nem belülről próbálkoztak, sörrel vagy a kannabisz ízű fagylalttal, ami leginkább édes pépnek tűnt, némi mogyorós ráhatással. Persze kevés összehasonlítási alapunk van a hitelesítéshez, hiszen nem ettünk gyerekkorunkban vadkenderes tejbegrízt.
Minden műkörmösök himnuszírója, Avicii Balogh Zoltán / MTI |
Hiszen épp erről szól leginkább a Sziget, hogy minden évben van valami, amit ki kell próbálni a kötelező utcaszínház, koncertmaraton és luminárium összetétel mellett. Persze akadnak bánataink (talán már soha nem tér vissza a világzenei színpad régi fénye) és örömeink (idén minden eddiginél nagyobb tér várta a rajongókat a Nagyszínpad előtt, ahol telt ház esetén akár nyolcvanezer ember is bulizhatott). Ezekbe a számokba lassan már bele sem merünk gondolni, s miközben egyre kisebb alkatrésznek érezzük magunkat ebben a világfaluban, az összetartozás élménye valahogy mégsem fakul.