Az Earth Wind & Fire a Septembert játszotta, pedig januárt írtak 1979-ben, a gyermekek évében, amikor a UNICEF koncertet rendezett New Yorkban a világ éhező csemetéiért. Egymillió dollár folyt be, köszönhetően – a többi közt – az ABBA, a Bee Gees, Rod Stewart és Donna Summer jótékony fellépésének.
Erősen kezdődött 1979: New Yorkban felvonult sok mindenki, aki számított, még ha Elton John nem is tette tiszteletét, pedig az ő nem kis neve szintén ott virított a jeles esemény plakátján. Mivel a mondott esztendőt a gyermekek évének nyilvánították, a UNICEF mindjárt január 9-én jótékonysági koncertet rendezett az amerikai nagyvárosban: a bevételt az éhező csemeték javára fordították. Nem kis összegről, legkevesebb egymillió dollárról volt szó, mert az előadást az NBC amerikai televízió másnap a műsorára tűzte, s mert a fellépők vonzása nem képezhette vita tárgyát.
Igaz, nem zenélt az előző esztendőben az igazán ötletes Dire Straits elnevezésű albummal bemutatkozó Dire Straits, továbbá az 1979-ben a Breakfast in America nagylemezzel kirukkoló Supertramp, a híveit a The Long Run című hosszan játszóval (engem mindenekelőtt a B oldal első számával, a Heartache Tonighttal) megörvendeztető Eagles, a The Wall-lal egyenesen legendát teremtő Pink Floyd vagy az a Village People sem, amely éppen az év januárjában jelentette meg első és utolsó brit listavezető – az amerikai lajstromban a második helyen jegyzett – dalát, a Y. M. C. A.-t, hogy aztán naponta 150 ezer korongot adjon el belőle. Az aktuális amerikai Number One azonban felhangzott: a Bee Gees – amelynek impresszáriója, Robert Stigwood szervezte a jószolgálati hangversenyt – elénekelte az alkalomra komponált, de már a koncert előtt piacra dobott Too Much Heavent. Robin Gibb azt mondta egy évvel a halálát megelőzően – 2011-ben –, hogy ez a szám az együttes tagjainak legkedvesebb dalai közé tartozott; nyilván azért is, mert nemcsak az Egyesült Államokban, hanem további tizenegy országban volt listaelső.