Szerda délben a német parlament jelentős többséggel elfogadta a Görögországnak nyújtandó harmadik mentőcsomagot. A kedd esti szalmaszavazás eredményeire alapozva elemzők arra számítottak, hogy a nagykoalíciós partner Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) minimum 60 tagja is nemmel szavazhat, ami a kereszténydemokraták (CDU) főtitkára szerint egyenlő Angela Merkel kancellár hátba szúrásával. Úgy tűnik, ez nem hatotta meg a belső ellenzéket.
A 631 tagú Bundestagból 585-en vettek részt a szavazáson. Az igennek száma elsöprő: 454, 113-an mondtak nemet, és csupán 18-an tartózkodtak.
Az, hogy a parlament el fogja fogadni a harmadik mentőcsomagot, nem volt kérdés, mivel a 631 tagú Bundestagban a kormánypártok 504 helyet foglalnak el, a Zöldek és a Szociáldemokraták pedig támogatják az ügyet. Ám a német és a világsajtó izgatottan figyelte, hogy hányan szavaznak majd nemmel a kereszténydemokraták (CDU) és a Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) alkotta szövetségből, miután a kedd esti próbaszavazáson 56 kormánypárti politikus nemmel szavazott, négyen pedig tartózkodtak. Mivel a szalmaszavazáson nem vett részt mindenki, egyesek feltételezték, hogy a „lázadók” száma jóval magasabb, akár száz is lehet – emlékeztet a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Bár ez a feltételezés túlzónak bizonyult, így is többen szavaztak Merkel és a többségi akarat ellen a kormánykoalícióból. A CDU/CSU szövetségből 63 elutasítás érkezett szerdán délben, és hárman tartózkodtak.
Az állami hírügynökség kommentárja szerint bár a CDU és a CSU köreiben kialakult ellenzék marginális, mégis jól rámutat arra tényre, hogy Angela Merkelnek és frakcióvezetőjének, Volker Kaudernek egy állandósuló problémával kell szembenéznie. Mert bár a főiránnyal szembemenők száma alacsony, azért növekszik és kezd kiforrni egy keménymag, mely következetesen szembeszáll a szövetség euróövezeti politikájával, főleg, ami a görög ügyet illeti.