Addig is a püspöki palota előtt estéről estére kisebb tömeg gyűlik össze, hogy megörökítse a csodát, és készítsen egy-egy selfie-t a püspöki „diszkó” előtt. A közösségi oldalakon a legtöbben azt firtatják: ki állja a villanyszámlát, és miért ilyesmire költik a hívek pénzét?
Az utóbbi kérdés már csak azért is indokoltnak tűnik, mert Zilahon – a városban szerkesztett Someseanul című lap kommentárja szerint – az egyház egyetlen szociális intézményt sem működtet.
Mindezek ellenére aligha jut a limburgi püspök sorsára: minden jel szerint bírja legfőbb felettese, a román sajtóban menedzsernek becézett Daniel pátriárka bizalmát és támogatását. Petroniu is kétségkívül jó gazda, bár a hívek egy része szerint túlságosan is találékony. Ki hallott még egyházi esküvőről az ortodox böjt idején? Nos, újabban ez is lehetséges a Petroniu fennhatósága alá tartozó parókiákon, természetesen a püspök engedélyével. A „felmentés” persze pénzbe kerül: páronként 100 lejbe (7000 forintba).
Jóval olcsóbban, feleáron lehet viszont válni egyházi szertartás szerint. Ez esetben a díjat fejenként kell megfizetni, de nincs szükség mindkét fél jelenlétére. A szilágysági püspök menedzseri kvalitásait dicséri az is, ahogyan leaszfaltoztatta az utat a várostól az erdőszélen felhúzott püspöki palotáig. „Megajándékozta” a zilahi polgármesteri hivatalt egy 700 négyzetméteres telekkel, ám ez a terület ugyanaz, amelyre aztán az aszfaltréteg került. Azt viszont már neki sem sikerült elérnie, hogy a palotája világítását a várossal fizettesse meg.
Arra hivatkozva, hogy a püspökség közintézmény, kérte, hogy a püspöki székhelyet kapcsolják rá az utcai világítást ellátó hálózatra. El is készült a határozati javaslat, de a képviselőtestületben nem kapott elegendő szavazatot. A világi hatóságoknál Petru Florea néven nyilvántartott, 49 éves püspök 2008-ban foglalta el hivatalát, amelyet személyesen neki hoztak létre a nagyváradi püspökség egy részének leválasztásával. Érdekes módon a szilágysági püspökség alapítása mellett a nagyváradi püspök érvelt a legszenvedélyesebben.
Rossz nyelvek szerint mindenáron szabadulni akart helyettesétől, aki nem más volt, mint a későbbi Petroniu püspök. Agresszivitásával a szilágysági püspök az amerikai külügyminisztérium vallásszabadságról szóló jelentésébe is „belopta” magát néhány éve. Washington a többi közt azt tette szóvá, hogy a zilahi kórházban az ortodox papok kisajátították a kápolnát, és nem engedték, hogy más felekezetek is használják.
A jelentés kitér továbbá a bogdánházi (Starciu) görög katolikus templom esetére, amelynek kapcsán az ortodox egyház magatartása szintén a kisajátítás szóval írható le a legpontosabban. A görög katolikus papok a település két temploma közül egyikben sem misézhetnek. A Petroniu vezette ortodox püspökség még abba sem ment bele, hogy felváltva használják az eredetileg görög katolikus templomot, nehogy utóbbiak „megszentségtelenítsék az oltárt”.