Egy évvel azután, hogy Szaúd-Arábia és öbölbeli szövetségesei hadműveletet indítottak Jemen területén a síita húszi lázadók ellen, a már a háború előtt is reménytelenül szegény közel-keleti országban a legbiztonságosabb hely a pince. Eddig becslések szerint több mint háromezer életet követelt a harc, amelynek nem látni a végét.
Az országban a szaúdiak által vezetett koalíció 2015. március 26-a óta hajt végre légicsapásokat és segíti a húszik ellen harcoló erőket, hogy visszanyerjék az utóbbiak által elfoglalt területeket, és helyreállítsák az elűzött vezető, Abdrabbuh Manszúr Hádi hatalmát.
Egy évvel a véres harcok kezdete után Áden és Taizz romhalmazzá vált, és a fővárosban, Szanaában sem sokkal jobb a helyzet. Több mint 10 hónapja nincs áram, az árak az egekbe szöktek, ennek egyik legfőbb oka az embargó. A Szaúd-Arábia vezette koalíció egyetlen hajót sem enged Jemen közelébe. Eddig több mint hatezer ember vesztette életét, a gyerekek iskola és játszótér helyett harcra kényszerülnek. A népesség 60 százaléka, mintegy 14 millióan éheznek, a Világélelmezési Program (WFP) Jemen 22 tartományából 10-ben humanitárius vészhelyzetet hirdetett, és azonnali cselekvést sürget.
"Leülsz ebédelni, leteszel egy csészét az asztalra, fura hangja van, mozogni kezd, és már sejted, hogy bombatámadás van" - mondta a Guardiannek Hisham al-Omeisy, kétgyermekes családapa és politikai elemző. "Látod a hatéves gyereked, aki azt mondja: 'Ha nagy leszek, pilóta leszek és lebombázom a szaúdiakat azért, amit velünk tettek".