A National Enquirer című bulvárlap például már többször is „megjósolta" Clinton közelgő halálát, és „beszámolt" alkoholproblémáiról. A lap azon újságok közé tartozik, amelyeket a szupermarketek pénztáraihoz tesznek ki, és amelyekben sok a szenzációhajhász kijelentés, az igazságnak azonban morzsáját is nehéz lenne megtalálni bennük. A minőségi amerikai média hallgatólagos megállapodása alapján egyszerűen nem vesz tudomást e sajtótermékekről, egyetlen „hírüket" sem közli. Ma már azonban a CNN-en is téma, ha a National Enquirer Clintont teszi a címlapjára. Igaz, a tévécsatorna műsorvezetője felhívja rá a figyelmet: nem szabad ezeknek a híreknek hitelt adni, a címlapon látható Clinton-fotót pedig digitálisan „csúnyították" el, hogy a demokrata jelölt betegnek tűnjön.
Elemzők a sajtót is hibásnak tartják abban, hogy a korábban komolytalan kacsaként kezelt hírek nagy nyilvánosságot kapnak. „Az amerikai média sötét pillanata" ez, jelentette ki a Huffington Post egyik véleménycikke. A The New York Times szerint a sajtó válsága miatt kivéreztetett újságíró-szakma beleesett abba a csapdába, hogy csak az olvasók kattintásait hajszolja, ezért bármilyen „hírt" publikál, amely olvasókat hoz. Ha pedig e kijelentések és ötletek a Trump-kampánytól származnak, azzal is védekezhetnek, hogy csak tudósítanak a republikánus jelölt megnyilvánulásairól.
Clinton és kampánycsapata sem segíti az ügyet, amikor a média nyomása ellenére sem hozzák nyilvánosságra a jelölt részletes egészségügyi leleteit. Sokat ártott, hogy amikor a demokrata jelölt múlt vasárnap rosszul lett a szeptember 11-i megemlékezésen, nem mehettek vele riporterek, és csak másfél óra késéssel adtak ki sajtóközleményt. A Clintonnal szembeni bizalmat tovább rombolta, hogy kiderült: már két napja tudott a tüdőgyulladásáról, de ezt nem közölte a nyilvánossággal.
A Clinton egészsége körüli botrányokba jó adag szexizmus is vegyül. Trump egyik gyakori mondása, hogy Clintonnak nincs meg az „állóképessége és ereje" ahhoz, hogy elnök legyen. Mint arra az amerikai sajtóban többen rámutattak: ez annyit jelent, hogy szerinte az elnökség „férfiaknak való munka". Tömegek osztották meg a közösségi médiában azt a videót is, amelyben Christiana Amanpour, a CNN sztárriportere dühös hangnemben magyarázza el, hogy a magas beosztású nőknek mindig magasabb elvárásoknak kell megfelelniük, mint férfi kollégáiknak. Ha egy amerikai elnök vagy elnökjelölt beteg, a média röviden beszámol róla, majd annyiban hagyja. Hillary Clinton esetében viszont óriásira fújták fel az ügyet, ami azt jelenti, kettős mércét alkalmaznak. Clinton tüdőgyulladását végül Amanpour úgy kommentálja: „Hát egy csaj már beteg sem lehet egy-két napra?"
A hat legvadabb összeesküvés-elmélet Clintonról
-Dublőr helyettesíti a nyilvános szerepléseken, mert már túl beteg. Sőt egyes „hírek" szerint már meg is halt.
-Tartós agykárosodást szenvedett 2012-es ájulásakor, és a beszéddel is nehézségei vannak. Ennek „bizonyítéka" speciális szemüvege, amilyet csak agyi sérült betegek hordanak.
-Egyik testőre valójában orvos, aki injekciós tűt hord magával, amellyel Hillary Clinton epilepsziás rohamait kezeli.
-Orosz ügynökök mérgezték meg Donald Trump és Vlagyimir Putyin megbízásából.
-Párnákkal kell kitámasztani a médiaszereplések alkalmával, mert már ülni sem tud.
-HIV vírussal fertőződött a férje által, aki házasságon kívüli kalandjai során kapta el a betegséget.