Tizenegy személy ellen indult nyomozás, de végül csak öttel szemben emelt vádat a Fővárosi Főügyészség bűnszervezetben, üzletszerűen, és folytatólagosan, különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztásért, csalásért és más bűncselekményekért. Az ügy néhány mellékszálán még tart a nyomozás, egyebek között pénzmosás gyanújával. A hatóságok még több mint 40 milliárd forintot keresnek.
Az 1995-ben alapított Buda-Cash vesszőfutása két évvel később kezdődött, közvetlen azután, hogy részvénytársasággá alakították. Előbb a távol-keleti, majd az orosz válság döntött be számos brókercéget és pénzügyi szolgáltatót. Sokan már akkoriban „kész csodának” nevezték, hogy a Buda-Cash képes volt talpon maradni.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész a Buda-Cash vádiratát ismertetve azonban kijelentette: nem történt csoda. Egy mélyen konspirált és jól működő bűnszervezet működtette a céget, amely nemcsak a felügyeletet, hanem saját dolgozóinak a többségét is folyamatosan megtévesztette. Bizonyíthatóan 2007 áprilisától ügyfelek pénzéből (azok tudta és megbízása nélkül) vásároltak tőzsdei értékpapírokat.
A vád szerint 2007 áprilisa és 2014 májusa között mintegy 40,2 milliárd forint ügyfélpénzzel rendelkeztek a sajátjukként a Buda-Cash felső vezetői.