Rafinált megoldást eszelt ki a TV2 az RTL-esek elszipkázására. Ám hiába a magasabb fizetés, eddig kevesen álltak kötélnek.
Továbbra sem tett le arról a nézettségi hátrányát ledolgozni akaró TV2, hogy a piacvezető kereskedelmi tévétől hódítson el szakembereket. Több forrásból is megerősített információink szerint nemrég az RTL legnépszerűbb szórakoztató műsorainak vágóit, utómunkákért felelős producereit keresték meg magasabb fizetést ajánlva. Végül a német hátterű tévétársaság ellenajánlatokkal megtartotta munkatársait.
Április elején még sikerrel járt a filmügyi kormánybiztos, Andrew G. Vajna tulajdonában lévő tévé, amelynek vezérigazgatója az a Dirk Gerkens, aki korábban az RTL Klubot vezette. Akkor a TV2 öt szakembert csábított át az RTL kábeladóitól. Erre szükségük is volt, hiszen akkoriban dolgozták ki az új kábelstratégiájukat, eldöntve, hogy hét új csatornát indítanak, a meglévők közül kettőt átneveznek (a Fem3-at Prime-ra, a Pro4-et Mozi+-ra), egyet pedig átpozicionálnak (Super TV2). Így a tervek szerint hárommal több adójuk lesz, mint amennyije az RTL-csoportnak van. A teljesen új csatornák elindítása rengeteg pénzbe kerül, de munkaerőigényes is: szükség van olyan adásszerkesztőkre, akik kézben tartják a műsorfolyamot, kapcsolják a reklámblokkokat, adásba küldik a filmeket.
Úgy tudjuk, az öt dolgozó átcsábítására rafinált trükköt vetett be a TV2. Akkorra igazították a leigazolásukat és a felmondásukat az RTL-nél, amikor a konkurens tévé teljes vezetősége kiutazott a Cannes-ban tartott MIPTV nevű szakmai vásárra. „Néhány kolléga valóban távozott, de pótoltuk őket” – mondta a Népszabadságnak az RTL vezérigazgató-helyettese és programigazgatója. Kolosi Péter szerint pár nap alatt kezelte a helyzetet a tévé vezetése.