Perli a Greenpeace-t és a Kishantosi Vidékfejlesztési Központot a magyar állam. A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet 14 millió forintos kártérítési igénnyel fordult a bírósághoz.
Az állam 452 hektár bérelt földet vett el 2013-ban a biogazdálkodással foglalkozó Kishantosi Vidékfejlesztési Központtól, az új bérlők évtizedek munkáját tették tönkre, amikor beműtrágyázták a területet, és kitárcsázták a friss búzavetést. A kisemmizett gazdaság mellett állt ki a Greenpeace 2014. április 12-én, amikor figyelemfelkeltő akciót hirdettek a tönkretett táblákon. Az NFA – miként Kajászón, ahol Böcsödi Gergely helyi gazda demonstrált jelképes földfoglalással – őrző-védő céget fogadott, most ennek tetemes költségeit szeretné viszontlátni úgy, hogy kártérítést kér az "elmaradt hasznok miatt" is. A két tétel együtt 14 millió forint.
A keddi bírósági tárgyalás előtt a környezetvédő szervezet magyarországi csoportja 31 civil szervezet támogatásával szervezte meg a Bátorság Napja elnevezésű akciót, amelyen elhangzott: tisztességes magyar gazda nem szántotta volna ki a bevetett búzát.
– Az NFA azért fogadott fel őrző-védőket, hogy biztosítsa a nyugalmat. Segített abban, hogy aztán nyugodtan elpusztíthassák a biotermékeket. Mindezt az adófizetők pénzén tették. Ez annyira abszurd és elképzelhetetlen, hogy messze túlmutat a kishantosi földpályázatokon