Megfigyelők szerint a rendőrség lépése nehezen értelmezhető másképp, mint a Mahir oszlopait immár kiemelt bérezésért őrző vagyonőrök megfélemlítése. Több gyakorló ügyvéd emlékeztetett rá, hogy máskor, ha a rendőrséget hangoskodó szomszédok vagy utcán randalírozók miatt kihívják, gyakran kapják azt a választ a segítséget kérők, hogy amíg nem folyik vér, nem tehetünk semmit.
A megfélemlítés mindenesetre annyiban
máris sikeres volt, hogy a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Mahir Cityposter biztonsági okokból sem azt nem hozza nyilvánosságra, hogy mely cégekkel szerződött az oszlopok őrzésére, sem azt, hogy hány embert alkalmaz erre a feladatra.
Ezeket is a rendőrségnek kell majd kinyomoznia az utcai igazoltatások és az előre be nem jelentett hatósági ellenőrzések során.
|
Fotó: Teknős Miklós / Népszabadság |
Csütörtökre a helyzet tovább bonyolódott. A Mahir Cityposter vagyonőrei eddig csak körülállták az oszlopokat, a bontást végző munkások pedig csak addig bontottak, amíg munkájukkal nem veszélyeztették a vagyonőrök testi épségét. Csütörtökön azonban az oszlopba kapaszkodó őrző-védőkkel együtt emeltek ki egy oszlopot, nem törődve azzal, hogy a magasba emelt emberek leeshetnek és megsérülhetnek. Puskár Anett, a Mahir Cityposter tanácsadója a történtekkel kapcsolatban lapunknak azt mondta: megfontolják, hogy emiatt tegyenek-e jogi lépéseket.
Még mindig nem vehet részt közbeszerzésen a Közgép
Simicska Lajos többfrontos háborúra kényszerült. Miközben zajlanak az utcai harcok a Mahir Cityposter Kft. hirdetőoszlopai körül, a nagyvállalkozónak a Közgép Zrt.-t is meg kell mentenie a hároméves közbeszerzési eltiltástól. A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság kizárást semmissé tevő decemberi döntését ugyanis megfellebbezték.
A Közgép Zrt.-t a győr-gönyűi kikötő fejlesztési tenderén vádolták meg hamis adatszolgáltatással, majd tiltották el az állami és önkormányzati közbeszerzések háza tájáról.
Az első csatát a cég tavaly decemberben megnyerte. Az első fokon eljáró bíróság akkor úgy találta: a társaság nem vádolható hamis adatszolgáltatással, így az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság jogszerűtlenül zárta ki a kikötőberuházásért folyó versenyből. A Közbeszerzési Döntőbizottság pedig hibázott, amikor a kizárást helybenhagyta.
A háborúnak azonban mindez nem vetett véget.
Az elsőfokú bírói döntést ugyanis megfellebbezték, így Simicska Lajos cége még mindig kénytelen távol maradni a közbeszerzésektől. Információink szerint a társaság egyelőre arról sem kapott értesítést, hogy ügye mikor és hol folytatódik.