Szerinte ezután annyi történhetett: a hivatalban valaki félreértette a bejelentést, és nyilvánvalóan jó szándékkal, de elkövette azt a hibát, hogy továbbította a rendezvény hírét a vadásztársaságoknak. A CÖF elnöke kijelentette: természetesen nem kérték a hivatal szerepvállalását, nem tartják helyesnek azt, hogy állami szerv kéretlenül is csatlakozott a szervezéshez, egy tőlük független, szerencsétlen félreértésről van szó.
A CÖF – lapunk megkeresése után – közzétette honlapján a földművelésügyi igazgatóságok vezetőinek küldött levelet. Ebben valóban nincs olyan kérés, hogy a hivatal továbbítsa az információkat, ám azt hosszasan részletezik, hol, mikor, miként készíthetik el az étkeket a főzésre jelentkezők, s milyen számon, e-mailen, kinél lehet jelentkezni. Emiatt információink szerint Hajdú-Bihar mellett Borsodban, Hevesben és Nógrádban is „félreértették”, miért írt nekik a CÖF, és kiküldték a felhívást a vadásztársaságoknak.
Pechtol János, az Országos Magyar Vadászkamara főtitkára és az Országos Magyar Vadászati Védegylet ügyvezető elnöke érdeklődésünkre azt közölte: nem vettek részt a vitatott program rendezésében, a kormányhivatalok szerepét pedig határozottan helytelenítik. Nem ért egyet hatósági szervezéssel a Hajdú-Bihar megyei kormánymegbízott, Rácz Róbert sem. Kérdéseinkre válaszolva közölte: helytelennek tartja azt, hogy a földművelésügyi igazgatóságuk postázta a levelet. Bár a kormánymegbízott nem gondolja, hogy a vadásztársaságok egyfajta presszióként értékelték volna a hivatal – azaz a közvetlen felügyeleti szervük – levelét, azt mondta: „szándéka szerint” a történteknek lesz következménye.
Noha már a levél kiküldése is sokaknál kiverte a biztosítékot, van, ami még szokatlanabbá teszi a már amúgy is unortodox rendezvényszervezést. Mint azt Csizmadia László elmondta, a „szeretetvendégség” egyik nógrádi ötletgazdája, szervezője Bacsa Béla. Az ő neve szerepel is a kormányhivatalok által kiküldött levélen, s ott van egyik e-mail címe is, ami úgy végződik: @civilosszefogas.hu. Ez azért furcsa, mert Bacsa Béla a Nógrád Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóságának vezetője. Igazgatóként ő is kiküldte a hivatala nevében a vadásztársaságoknak a részben saját maga által szervezett CÖF-programról szóló tájékoztatót.
Bacsa Béla érdeklődésünkre elmondta, először civilként hallott a kezdeményezésről, a megye egyik ismert vadásza kereste meg azzal: a fővárosban tartanának egy rendezvényt, amelyen különleges vad- és halételekkel ismertetnék meg a fővárosiakat. „A kezdeményezés remek, így azt az első pillanattól kezdve támogattam” – közölte lapunkkal Bacsa Béla, aki az ötletgazdákkal együtt megkereste a CÖF-öt. Azért vették fel a kapcsolatot a szervezettel – mondta Bacsa Béla –, mert ismerték, és látták, hogy nagy tapasztalata van a rendezvényszervezésben. A CÖF az ötlet mellé állt, s tájékoztatta a tervekről a megyei kormányhivatalokat, így a Nógrád megyeit is.
Bacsa Béla, a földművelésügyi igazgatóság vezetőjeként is megkapta a CÖF tájékoztatását, majd tartalmát tekintve ugyanazt a levelet küldte ki a régió vadásztársaságainak, mint a Hajdú-Bihar megyei hivatal. Az igazgató szerint nem volt kérdés, hogy támogatják ezt a „nemes, szép kezdeményezést”. Arra a kérdésünkre, nem érzi-e „civil” szerepét összeférhetetlennek a kormányhivatali beosztásával, azt felelte: „Magánemberként segítettem a rendezvény megszervezését. Az olyan rendezvényeket pedig, amelyek a megye mezőgazdasági szereplőinek boldogulását, megismertetését elősegítik, nekem hivatalból is támogatnom kell”. Amikor azt kérdeztük, hogy a vadászati társaságok nem érzékelhetik-e egyfajta elvárásként a szakigazgatási szerv kérését, azt válaszolta: „Egészen biztos vagyok abban, hogy nincs erről szó, az érintett vadász- és horgászegyesületek pontosan tudják, ez egy tájékoztatás volt, és saját döntésük, hogy ebben a megtiszteltetésben részt vesznek-e”.