Simicska pénteki „performansza” dermesztőleg hatott a kormányoldalon. Egy kormányközeli forrás a Népszabadságnak azt mondta, „nincs semmilyen kapcsolat” Simicska Lajossal, a kormány részéről senki sem keresi,
„a helyzet hidegháborús, az arcokon mindkét oldalon rémület”.
Tudomása szerint igyekeznek minden szálat elvágni a Simicska-érdekeltségekkel, ezért a Miniszterelnökségen az állami és PR-hirdetések esetén állítólag leállítják valamennyi közbeszerzés kiírását is.
Tegnap már az Ausztriában szánkózó Simicska Lajos is hallgatott, lapjának sem nyilatkozott, a Magyar Nemzet a tulajdonosának szombaton a Népszavának mondott állításait idézte. Simicska, cáfolva a Magyar Nemzet, a Hír TV és a Lánchíd Rádió távozó vezetőinek indoklását, nem kérte médiabirodalma vezetőitől, hogy a reklámadó tervezett kiterjesztése miatt forduljanak szembe a Fidesszel vagy Orbán Viktorral. Azt is cáfolta, hogy Orbán Viktor családját támadják. „Számomra a család szent, a sajátom is és a másoké is” – tette hozzá. Simicska azt is közölte, hogy a bírálata a miniszterelnök politikájára és az Orbán Viktort körülvevő tanácsadókra (nyilván elsősorban Habony Árpádra) vonatkozott, nem pedig a miniszterelnökre. (Ezzel persze nem magyarázta meg, hogy miért Orbán Viktorra vonatkozóan használt nyomdafestéket nem tűrő kifejezést zsinórban.) Megismételte azt is, azt kérte, hogy a lap és a tv maradjon független. „Nem szólok bele sem a Magyar Nemzet, sem a Hír TV tartalmába” – idézte a lap Simicska Lajos lapunknak adott pénteki nyilatkozatát.
D. Horváth Gábor, a Magyar Nemzet új, pénteken Simicska által expressz gyorsasággal kinevezett főszerkesztője pedig azt üzente az olvasóknak: senki nem kérte tőle, hogy változtasson a lap irányvonalán. D. Horváth Gábor megszólítva az olvasókat, azt írta: „Tisztelt Olvasók! Nem fordult hozzám senki olyan kéréssel, hogy a Magyar Nemzet 180 fokkal változtasson irányvonalán, vagy hogy bármiben is változtasson az értékrendjén. Emellett nem állt és nem áll szándékomban megváltoztatni a lap irányultságát, a szerkesztőségben mindannyian ragaszkodunk a Magyar Nemzet értékeihez. Társadalmi problémákra érzékeny, izgalmas napilapot fogunk szerkeszteni.” A hétfői lapot ugyanakkor még Szerető Szabolcs volt főszerkesztő-helyettes szerkesztette, aki egyike a pénteken felmondott vezetőknek.
A Magyar Nemzetnél, a Hír TV-nél és a Lánchíd Rádiónál a hét végén és hétfőn is „katonás rendben” folyt a munka – mondta lapunknak a médiacsoport egyik vezető személyisége. A Népszabadságnak azt mondták, hogy a szombati Simicska-nyilatkozat és D. Horváth Gábor megnyilatkozása valamelyest megnyugtatta a munkatársakat, mint ahogyan az is, hogy volt főszerkesztő-helyettes kollégája, Szerető Szabolcs vállalta vasárnap a lap szerkesztését a pénteki lemondása és a sokk után is. A lapnál azt valószínűsítették, hogy a tegnapi átadás-átvétel után Liszkay Gábor volt főszerkesztő többet nem lép be a Magyar Nemzet épületébe.
Dől a szájukból a mocsok, mert Magyarország az övék
A Népszabadság hosszas vívódás után kiírta, a bulvárlapok közül a Blikk kipontozta a szót, amelyet a médiatulajdonos vállalkozó használt kollégiumi társa, a jelenlegi miniszterelnök jellemzésére. A nyomtatott szövegek és a trágárság viszonya kezdetektől ellentmondásos volt. Részletek itt.