- Az ellenkampányt viccnek szánták?
- Egyáltalán nem, bár az tény, hogy minket is nagyon meglepett, milyen sokan adakoztak. Igaz, ebben szerepet játszhatott az, hogy eddig soha nem is kértünk pénzt. Ezzel együtt is úgy gondoltam, jó, ha hárommillió forint összegyűlhet. Volt, aki 150 ezer forintot adott, a legtöbben egy-két ezerrel járultak a kampány költségeihez, és sokan voltak, akik pár száz forintot utaltak el.
Számításaink szerint ebből a pénzből körülbelül 300-330 plakátot tudunk elhelyezni. Ez még mindig csak harmadannyi, mint ahányat a kormányzat kihelyeztetett,
de azért ennek a kampánynak már lesz ereje.
- Tudják már, hogy a plakátpiac mely szereplőjéhez fordulnak?
- Hát, ha jól tudom, akkor lényegében a G. betűs úr és az S. betűs úr közül választhatunk.
- Simicska Lajosra és Garancsi Istvánra gondol?
- Gondolom, igen. De nem tartok nehézségektől.
Nekünk van 18 millió forintunk, ők meg, úgy hírlik, nagyon szeretik a pénzt.
- Milyen üzeneteket helyeznek el a plakátokon?
- Még nem döntöttük el, hogy az eddig született számtalan szellemes felirat közül melyeket használnánk. Annyi biztos, hogy a színekkel, a dizájnnal egyértelműen jeleznénk, mire reagálunk. És biztos az is, hogy a gyűlöletkampányra nem gyűlöletkampánnyal reagálunk majd. Az viszont nem kizárt, hogy egy-két plakáton emlékeztetnénk azokra az ügyekre, például a Quaestor-botrányra, amelyekről a gyűlöletkampánnyal el akarták terelni a figyelmet.
- Számítanak ellenplakát-festőkre?
- Azért az különös lenne, ha mondjuk tiltakozó akció bontakozna ki a Welcome to Hungary miatt, vagy festékkel kennék be Szent István intelmét.
Plakátfrontról jelentjük
A plakátháborúról szóló összes cikkünk gyűjteményét itt érhetik el