"Ha nem lennének Magyarországon bevándorlók, már én sem lennék itt" - ezt írta valaki egy rózsaszín szívbe az aszfalton Budapesten a Kúria főbejáratánál, ahol a Migráns Szolidaritás Csoport tartott demonstrációt. A 80-100 tüntető a Szegeden elítélt 11 migráns mellett állt ki, az eljárást kirakatpernek nevezték, melynek során tiltott határátlépésért és a röszkei zavargásokban való részvételért kaptak börtönbüntetést a szerintük vétlen résztvevők. Köztük egy kerekesszékes meg egy bottal járó férfi, akit aztán a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal a szökés veszélyére hivatkozva a hétvégén újra őrizetbe vett. Végül a békéscsabai bíróság megszüntette ellenük az eljárást, Bicskén, nyitott menekülttáborba várhatják jogerős ítéletüket.
A szegedi ítélet kilenc hónap után született meg, tízből hét vádlott letöltendő börtönbüntetést kapott, a tizenegyedik, az Ahmed nevű vádlott három követ hajított el, amit terrorcselekményként minősítenek, ezért akár húsz év börtönt is kaphat. Ezt a Migszol aktivistái igazságtalannak tartják, szerintük azokat ítélik végül el, akik nem tudtak elmenekülni a rendőrök elől. – A perrel a hatalom félelmet akar kelteni – hangzott el a tüntetésen –, a vádlottakat véletlenül választották ki, egyikük vallomását pedig meghamisították.
Tamás Gáspár Miklós a vádirat és az ítélet "rossz álom"-jellegére hívta fel a figyelmet. A filozófus szerint az ítéletben kimondták, hogy az elítéltek és a vádlottak nem vettek részt zavargásokban, hanem kihasználva azt megtettek néhány métert Magyarország területén. De miután megállapították, hogy nem vettek részt benne, ugyanazért végül megvádolták és elítélték őket.