az EU nem támogatja, kizárólag költségvetési forrásból valósul meg.
A végére a teljes terület az egyetem vagyonkezelésébe kerül, kivéve azt a zónát, amelyet korábban (szabálytalanul) eladtak egy magáncégnek. A BKV-nak is vannak területei a parkban, ezeket az állam területcserével megszerzi.
Fakivágások elvben kizárólag az egyetem majdani sporttelepének helyén lesznek, a jelenleg ott álló 283 fából 62-t az építés miatt, 83-at pedig az egészségi állapota miatt terveztek eltávolítani, közülük azonban a tervek felülvizsgálata után 34 menthetőnek látszik, és 192 előnevelt csemetét is elültetnek – közölte a főtitkár.
Az ismertetés után viszonylag heves, de végig kulturált keretek között maradó vita alakult ki például arról, hogy a tervezett sétányt le kell-e térkövezni, vagy arról, hogy milyen egyeztetéseknek kell megelőzniük az újabb fakivágásokat – mint végül kiderült,
semmilyennek.
A főtitkár a felelősséget igyekezett a VIII. kerületre hárítani, egyebek között azért, hogy nem ajánlottak föl elég területet a fapótlásra, ezért az ültetések egy részét pénzben váltják meg – most várják a lakosság ötleteit, hogy hova kerülhetnének még új fák a környéken. Erőss Gábor, a kerület PM-es képviselője a fórum után lapunknak megerősítette: a konkrét terveket, illetve a fák egészségi állapotára vonatkozó felmérést kérése ellenére továbbra sem hozzák nyilvánosságra.
Trükkös pláza a Csalogány utcában
A lapunkban korábban már bemutatott Csalogány utcai pláza-iroda-lakóház építésével kapcsolatban is tartottak egy fórumot kedd este, a magyar–osztrák meccsel egy időben. A majdani tulajdonos, a Lidl képviselője, illetve a II. kerületi főépítész nem jött el, így a környékbeli házak lakossága kizárólag a beruházó OTP Ingatlan Zrt. illetékeseinek sorolhatta a panaszait. Például azt, hogy az engedélyezéshez beadott dokumentáció szerint az építménynek nem lesz a telekhatáron túlterjedő hatása, ennek ellenére
a pincegarázs hő- és füstelvezetői a környékbeli bölcsőde és iskola udvarára szellőznek.
Épül egy hatalmas kémény is, mert a házat opcionálisan gázkazánokkal is felszerelik, bár ezek az engedélyben nem szerepelnek (ellenkező esetben pontszerű szennyezőforrásnak minősülnének, és környezeti hatásvizsgálat-kötelessé tennék a beruházást).
A lakók azt is felvetették, hogy a Lidl-áruház a tervek alapján nem rendelkezik azokkal a kiszolgáló területekkel, amelyeket a saját szabályzata előír – ha ezeket végül mégis megépítik, akkor az üzlet nagyobb lesz annál a 2000 négyzetméternél, amit a kerület építési szabályzata engedélyez. Bevetettek egy másik trükköt is: a helyi telekterhelési mutató szerint az 5000 négyzetméteres telekre 99 lakás épülhet – ez maradéktalanul meg is valósul, de lesz mellé még 3000 négyzetméternyi iroda, és közel 2000 négyzetméternyi kereskedelmi létesítmény is, vagyis a telket nagy valószínűséggel túlépítik.