galéria megtekintése

Magyarország–Ausztria: 2-0

23 komment

Bodnár Zalán

Csodával felérő siker: a magyar válogatott meglepően magabiztos játékkal, Szalai Ádám és Stieber Zoltán góljával 2-0-ra legyőzte a FIFA-világranglista 10. helyén álló Ausztriát! 1964 után nyert újra Eb-meccset a magyar csapat. A mérkőzés eseményei percről percre.

95. perc: Vége! 2-0-ra nyert a magyar válogatott Ausztria ellen. 1964 után győztünk újra Eb-meccsen. Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Öt perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Storck is kihasználja az utolsó cserelehetőséget: Pintér jön be Németh helyére.

87. perc: Újabb magyar gól! Stieber kapott remek kiugratást, egyedül mehet a kapura, kissé kisodródott ugyan jobbra, de így is mesterien átemelte Almer kapus felett a bal sarokba! 2-0!

80. perc: Németh besárgul.

Zúg a Hajrá, magyarok! a stadionban, az osztrákok némán ülnek.

79. perc: A második magyar csere: Kleinheisler helyett Stieber.

78. perc: Az utolsó osztrák csere: Schöpf érkezik Harnik helyett.

Szalai (9), aki 44 év múltán, Kű Lajos után az első magyar Eb-gólt szerezte.
Hegedüs Gábor / Nemzeti Sport

74. perc: Már az osztrák kapu forog veszélyben: Kleinheisler megpattanó lövése után szöglet következhet.

73. perc: Most egy osztrák lehetőség, Sabitzer szerencsére fölé lő.

71. perc: Nincs megállás, menetrendszerűen jönnek a magyar helyzetek: Németh lövését vetődve tolja ki a bal alsó sarok elől Almer.

69. perc: Remekül játszik a magyar csapat, ezúttal Nagy Ádám lő kevéssel fölé 20 méterről.

68. perc: Lemegy a gólszerzőnk, Storck Priskint küldi be a helyére.

67. perc: Emberelőnybe kerültünk! Dragovic megrúgta Kádárt, és megkapta a második sárgáját, így ki kellett állnia!

65. perc: Újabb osztrák csere: Janko helyett érkezik Okotie.

62. perc: Gól! Vezetünk! Kleinheisler és Szalai összjátéka után utóbbi lefordult a védőjéről, és Almer kapus mellett a kapu jobb sarkába tolta a labdát. 1-0!

Kádár (4) lába egyelőre jól bírja

60. perc: Szalai középen kapura törhetne, de egy cselt sem tud megcsinálni, azonnal szerelik.

59. perc: Sérülés miatt le kell mennie Junozovicnak, a helyére Sabitzer érkezik az osztrákokhoz.

57. perc: Nem kapura lő Dzsudzsák, hanem középre ível, de kivágják a védők.

56. perc: Szabálytalanság Kleinheisler ellen, 26-28 méterről jöhetünk szabadrúgással.

55. perc: Dzsudzsák váratlanul 30-ról kapura lőtt, a jobb felső sarokba tartó labdát bravúrral tolta ki Almer. Remek próbálkozás volt!

51. perc: Gera lőtt 22 méterről, laposan, mellé.

Guzmics és Fiola harca Arnautoviccsal

48. perc: Alaba ment el a bal oldalon, középre tett labdáját Arnautovic elől sikerült elhalászni, nagy veszély lett volna, ha eljut hozzá.

46. perc: Most mi kezdjük kapura lövéssel a félidőt: Fiola jobbról, 18 méterről laposan tüzelt, Almer védett.

46. perc: Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Jönnek ki a játékosok, lassan kezdődik a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek. Mindkét csapat hatszor célozta meg a kaput, mindkét oldalon kétszer kellett védenie a kapusnak. Abszolút egyenrangú ellenfelei vagyunk a FIFA-világranglista 10. helyezettjének.

43. perc: A legnagyobb helyzetünk maradt ki! Nagy Ádám csípte el a labdát a pálya közepén, megindult, Kleinheislerhez passzolt, ő kiugratta Dzsudzsákot, aki jobbal lőtt kapura, de rosszul célzott, mellé ment...

41. perc: Arnautovic elhúzott a bal szélen, beadására érkezett a túloldalon Harnik, aki elcsúszva a saját bal kezére rúgta a labdát. Óriási helyzetet úsztunk meg!

A két hadvezér: Bernd Storck és Marcelo Koller
A két hadvezér: Bernd Storck és Marcel Koller

37. perc: Szép támadás végén Fiola ível jobbról középre, de a labda magas Szalainak, Almer lehúzza.

35. perc: Junuzovic veszélyeztetett a 16-oson belülről, Király bravúrral mentett szögletre.

34. perc: Dzsudzsák balról beívelt szabadrúgását Szalai próbálta kapura fejelni, de inkább csak belebökött a labdába, amely alig vánszorgott el az alapvonalig.

33. perc: Az oldalvonalnál Szalai szépen szerzett labdát Dragovictól, aki ezután felrúgta. Jogosan kap sárgát.

Kleinheisler harcol a labdáért Baumgartlingerrel

27. perc: Guzmics szereli szépen a lövéshez készülő Arnautovicsot a 16-os előtt.

26. perc: Alaba fellökte Szalait, aki kézzel a labdára esett, és a játékvezető a kezezést fújta le...

Reméljük, nem Kádár Tamás sérülése újult ki, de percek óta melegít három védőnk.

23. perc: Egy szép visszapassz után Gera 22 méterről lőtt kapura, a középre tartó labdát Almer kapus ölelte magához.

A magyar szurkolók rendületlenül biztatják a csapatot.

A 20. perchez közelítve kijelenthető: megnyugodtunk, sokkal kiegyensúlyozottabb a játék.

15. perc: Szép passzolgatás végén Szalai lőtt ballal 18 méterről, blokkolták a próbálkozását.

Nagyon könnyen kerülnek mögénk az osztrákok, amikor meggyorsítják a játékot.

11. perc: Kleinheisler lövésre szánta el magát 22 méterről, jócskán fölé ment a labda.

10. perc: Arnautovic passza után Alaba 14 méterről lőtt, Király védett, nem kellett vetődnie.

4. perc: Kleinheisler lövését könnyen védi Almer.

1. perc: Jól kezdődik... Alaba telibe lövi a kapufát!

-2 perc: Elhangzottak a himnuszok, mi fehérben, az osztrákok pirosban játszanak.

-20. perc:  Nincs meglepetés a magyar kezdőcsapatban, a sérült Lovrencsics Gergő helyett Németh Krisztián játszik.

Magyarország: Király - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Dzsudzsák, Nagy Á., Kleinheisler, Gera, Németh K. - Szalai.

Ausztria: Almer – Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs – Alaba, Baumgartlinger – Arnautovic, Junuzovic, Harnik – Janko

A helyszín Bordeaux, 18 órakor kezdődik az a meccs, amelyre a magyar futball 30 éve vár. Nagy tornán – világbajnokságon – 1986-ban járt utoljára a magyar válogatott, Eb-n még régebben, 1972-ben. Most Ausztria ellen kezdjük meg a küzdelmeket az F csoportban, amelyben még Portugália és Izland kapott helyet.