Jól érzékelhető volt Palkovics László felsőoktatási államtitkár megdöbbenése, amikor rájött, hogy mekkora konfliktust váltott ki a Budapesti Corvinus Egyetem átalakítása, a Budai Campus karainak a gödöllői Szent István Egyetemhez csatolása. A hallgatók utcára vonultak, tüntettek, az egyeztetést hiányolták.
Az államtitkárság felháborodva közölte, hogy nem, nem maradt el az egyeztetés, hiszen a Corvinus hallgatói önkormányzata 2015. augusztus 25-én küldött levelében arról tájékoztatta Palkovics Lászlót, hogy elfogadja a Corvinus budai karainak kiválását, amennyiben a levélben felsorolt garanciákat vállalja a fenntartó. Erre az államtitkárság ígéretet is tett.
Nem az első eset, hogy Palkovics úgy hiszi, hogy egyeztetett, de aztán kiderül, hogy még sincs konszenzus az érintettekkel. Ez történt akkor is, amikor az államtitkárság kihirdette bizonyos szakok megszüntetését arra hivatkozva, hogy a javaslatokat a Magyar Rektori Konferencia illetékes munkacsoportjától kapta. A tiltakozások hatására a kormány visszakozott, s a leginkább konfliktusos ügyekben engedett a hallgatói követeléseknek.
Mindez azt jelzi, hogy bár az államtitkár jó taktikus, mégsem érti egészen a felsőoktatási intézmények autonóm világát. Pedig most, az intézményátalakítások során nem csak taktikázott, valóban arra törekedett, hogy elkerülje a botrányt. Egy a neve elhallgatását kérő forrásunk elmondta: az államtitkárságon sokkal több átalakítási ötleten dolgoztak. Felmerült például a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) Gazdálkodástudományi Karának a Corvinushoz csatolása, vagy az Óbudai Egyetem és a Műszaki Egyetem házasítása.