Egy korszak véget ér. Megszűnik a kesztyűgyártás Pécsett. A város utolsó gyárainak egyike ezentúl etiópiai és kínai üzemében készíti a terméket. A céget továbbra is Pécsről irányítják, de erre elég 15-20 ember is. A termelésben dolgozó száz főt már részben elbocsátották, részben most fogják.
Mondhatnánk, hogy ez a rendszerváltás szimbóluma: egy újabb, egykor híres árucikk („ez mind pécsi kesztyű”) eltűnése. De nem ezt mondjuk,mert negyedszázaddal a rendszerváltás után mégsem lehet mindent az átalakulásra kenni. Ebben a cégben hosszú ideig volt munka, nem a kapitalizmusra való átmenet magyarázza a mostani döntést.
Sokkal inkább a rendszerváltástól már független adottságok: a hazai munkaerő költsége, a nemzetközi verseny, a termelés átalakulása. A pécsi kesztyű előállításához nincs szükség olyan tudásra, amit csak itt tudnak, vagy a legkedvezőbb áron itt képesek rá. Ellenkezőleg: a kesztyűvarrás olyan munka, amelyre a világon máshol olcsóbban jelentkeznek. A vállalat itthon nem tudja csökkenteni a költségeit, mert a minimálbért és az adók mértékét nem befolyásolhatja.