A szaúdi király 2007-ben életre hívott egy nem kormányzati jellegű agytrösztöt. A központ vállalt missziója nem egyszerű. A neve sem az: Abdullah bin Abdulaziz Király Nemzetközi Központ a Vallások és Kultúrák Közötti Párbeszédért. Ez az intézet a vallásközi párbeszéd és együttműködés előmozdítása, a vallásközi konfliktusok kezelése érdekében tevékenykedik.
Jelölhetjük egyszerűen az angol nevét alkotó szavak kezdőbetűiből font KAICIID szóval. A szervezet igazgatóságában mindegyik világvallás képviselteti magát: három keresztény (katolikus, ortodox, anglikán), három muszlim, egy zsidó, egy hindu és egy buddhista személyiség. Valamennyien magas szintű teológiai képzettséggel rendelkeznek, és elkötelezettek a vallások közötti béke iránt. Az igazgatóság tagja például David Rosen, Írország volt főrabbija, aki állandó résztvevője a rabbik és imámok világtanácsának is, vagy Miguel Ángel Ayuso Guix, aki a Pápai Tanács a Vallásközi Párbeszédért nevű intézet titkára. A fórum mintegy száz tagból áll a világ minden tájáról.
A KAICIID Az erőszak ellen a hit nevében névvel indított akciót kifejezetten a szíriai és iraki vallásközi erőszak ellen. Kevesen figyeltek fel arra, hogy 2015. szeptember 3-án a KAICIID kiadásában megjelent magas rangú muszlim és keresztény vallási vezetők aláírásával egy közös felhívás a vallási párbeszédért, a Közel-Kelet vallási és kulturális sokszínűségének megőrzéséért. Az aláírók között olyanok szerepelnek, mint a jordániai és a libanoni főmufti, az örmény apostoli egyház feje, II. Teodor kopt pápa hivatalos megbízottja, az egyiptomi főmufti főtanácsadója, a drúzok legfőbb vallási méltósága és még sokan mások. Az ún. Athéni Deklarációban a vallási vezetők kinyilvánították, hogy támogatnak minden olyan kezdeményezést és akciót, amelyek erősítik a keresztény, muszlim és egyéb vallási csoportok állampolgári jogait a Közel-Keleten.